- Ifs Belgesi Paylaş

IFS Uluslararası Gıda Standartları  

Diğer büyük boy Avrupali Perakendeciler de Benzer sekilde tedarikçilerinin denetiminde ingiliz modelini kullanarak 3. Taraf Denetim kuruluşlarıyla çalışmaya başlamışlardır.
Örneğin Alman ve Fransiz perakendeciler IFS standardını Sart koşmaya başlamıştır.  
Bunun Gibi çalışmalar ve işbirliği Amerika'da da ortaya çıkmaya başlamıştır.  
IFS Uluslar Arası Gıda standardizasyon (Uluslararası Gıda Standardı), ÇIKIŞ noktası Global Gıda Güvenliği Girişimi (GFSI) 'dir. 2000 yilinda, Gıda güvenliğinin, Ticaret Odası CIES - Global Food Business Forum-tarafmdan iyileştirilmesi sonucu ortaya çıkmıştır.  
Avrupa, Kuzey Amerika ve AVUSTRALYA 'da başlangıçta 40 Ticari işletmenin katılımı Ile oluşmuştur. GFSI 'nin amacı, global bir Gıda Güvenlik standardizasyon hazırlayıp işletmelerin Kendi pazarlarında daha guvenli Gıda ürünü satmalarını sağlamaktır. Buna istinaden GFSI, Anahtar kriterler ortaya çıkartarak, Gıda Güvenlik standardını ölçülebilir Hale getirmiştir.
 

IFS'in AMACI NEDİR?
Küresel bir Gıda Güvenlik standardizasyon hazırlayıp işletmelerin Kendi pazarlarında daha guvenli Gıda ürünü satmalarını sağlamaktır. Buna istinaden GFSI, Anahtar kriterler ortaya çıkartarak, Gıda Güvenlik standardını ölçülebilir Hale getirmiştir.
IFS, 5 bölümde Kendini sınıflandırır,
1. KYS 'e talepler
2. Yönetim Sorumluluğu
3. Kaynak Yönetimi
4.. Üretim Processes
5. Ölçme, Analiz, iyileştirme

Marka Tescil ve Patent Tescil işlemleriniz için www.sistempatent.com.tr sayfasına bakınız.