- Brc Standard Maddeleri Paylaş

Brc Standard Maddeleri

Brc Standard maddeleri belirtmeden önce brc, gıda üretim işleme operasyonu olan tüm kuruluşlara uygulanabilir bir standart olduğunu belirtelim. Taze ürün paketlemesi, hayvan kesimhaneleri dahil tüm konserve ve hazır yemek gibi gıda işleme tesislerini kapsamaktadır. Yasal Gıda güvenliği şartlarının yanı sıra gıda sektöründe kaliteyi amaçlayan standard ana maddeleri aşağıda sıralıdır.

Brc Standardı Maddeleri;

  1. Yönetimin Taahhüdü ve Sürekli iyileştirme; Brc standardı yanında tüm kalite sistemlerinde olduğu gibi bir sistemin uygulanabilmesinin birincil şartı yönetimin kararlı ve istekli olmasıdır. Üst düzey yönetim sistemin uygulaması ve sürekli gelişim için gereken taahhüdü sunması zorunludur.
  2. Gıda Güvenliği (Haccp); Gıda güvenliği alanında uluslararası kabul görmüş olan Haccp Kriterleri (Tehlike Analizi ve Kritik Kontrol Noktaları) programı temelinde etkili bir sistem kurulması gereklidir.
  3. Kalite Yönetim Sistemi Ve Gıda Güvenliği; Iso 9000 Kalite Yönetim Sistemi temelinde tesis şartlarını da içeren maddesidir. Ürün bilgilerini, tedarikçi ilişkileri, izlenebilirlik gibi kriterleri bünyesinde barındıran maddedir.
  4. Üretim Tesisi ve Ekipman Şartları; Bina ve ekipman şartlarından, haşere kontrol, atık yönetimi, yabancı madde (metal vb kontaminsayon) olmak üzere maddelerini içerir.
  5. Ürün Kontrolü; Ürünün içeriği, alerjen kontrolü ambalajı, ürün denetimi ve testleri dahil olmak üzere geliştirme aşaması dahil şartları ihtiva eder.
  6. Süreç Kontrol; Ürün ağırlık, ekipman, kalibrasyon ve haccp sisteminin süreçlerinin kontrolünü içermektedir.
  7. Personel; Personelin eğitimi giysi ve kişisel hijyen şartları maddelerini içerir.

Marka Tescil ve Patent Tescil işlemleriniz için www.sistempatent.com.tr sayfasına bakınız.