- Ankara Danışmanlık Hizmetleri Paylaş

‘‘ Danışmanlık hizmeti: Bir kuruluş yada bir şahsa, uzman olduğu konu ile alakalı olarak kuruluşun yada şahsın yönlendirebilmesini sağlayabilmesi için verdiği bilgilendirme görevine denir. ’’ 

Ankara Danışmanlık Hizmetleri ve Sistem Kalite belgelendirme kurumumuz 1999 yılında kurulduğu günden bu günlere kadar siz değerli ve bizim için bir o kadar öneme sahip olan müşterilerimize verimli ve kaliteli bir danışmanlık hizmetlerinde bulunmayı kendimize bir yönetim prensibi edindik. Hizmet vermeye başladığımız günden günümüze kadar sizleri refaha kavuşturacak kaliteli bir danışmanlık hizmetleri verebilmek adına sürekli kendimizi yenilemekteyiz. Konusunda uzman ekiplerimizin ve profesyonel mühendislerimizin yılların verdiği deneyim ve  engin bilgi birikimleri ile tecrübeli dev kadromuzda görevli güler yüzlü, içten, işinde uzman yönetici ve personellerimiz ile sizlere ihtiyacına uygun şekilde kaliteli ve verimli bir danışmanlık hizmetleri vermekteyiz.

Ankara Danışmanlık Hizmetleri ve Sistem Kalite belgelendirme kurumumuz sizlere arz ettiği bu danışmanlık hizmetlerimizin çerçevesinde ihtiyaç duyduğunuz fakat bilgi sahibi olmadığınız konularda sizlere hizmetlerde bulunmaktayız. Bu çerçeve ışığında Profesyonel Danışmanlık Hizmetlerimizi konusunda profesyonel mühendislerimiz, deneyimli yönetici kadromuz, kaliteli ve özverili çalışan personellerimiz ile gereksinimlerinizi karşılamanıza yardımcı olacak geniş bilgi birikimimiz ve sağlam alt yapımızla siz değerli kuruluşlarımıza bilgilendirme hizmetleri vermekteyiz. Kuruluşumuzun görevi, sizleri idealleriniz varabilmeniz ve ileri bir noktaya taşıyabilmeniz adına sizlere sunduğumuz danışmanlık hizmetlerimizi özveri ile gerçekleştirmekteyiz. Danışmanlık hizmetlerimiz yanında belgelendirme, analiz, ürün test danışmanlığı gibi size rehber olacak hizmetlerde vermekteyiz.

Profesyonel anlamda Ankara’da faaliyet gösteren Sistem Kalite şirketi olarak özenle sunduğumuz danışmanlık hizmetlerimizin önemi açıkça görülmektedir. Faaliyetlerimiz ile belirlediğiniz hedeflere ulaşabilmeniz, mevcut konumunuzu daha ileri bir seviyeye taşıyabilmeniz, karlılık durumunuzu artırabilmeniz ve uluslar arası alanlardaki ilişkilerinizde söz sahibi olabilme hedefinizi gerçekleştirebilmeniz yada mevcut saygınlık durumunuzu daha da artırabilmeniz açısından sizlere yardımcı olmaktayız. Kuruluş hedefimiz ise, şirketinizin mevcut potansiyelini ileri bir konuma taşımasınız adına izlemeniz gereken  yöntemler hakkında bilgilendirme yapmaktır.

İso Belgesi Ve Kalite Belgelendirme Danışmanlık Hizmetleri 

Kalite Danışmanlığı

Kalite; hizmetler açısından detaylı yenilik ve çeşitlilik arayışı halinde olunduğundan, hizmetlere ilişkin sadece koşullar ve standartlar yeterli değildir. Bu durum, mal ve hizmetler konusunda yaşanan noksanlıkların kapatılması adına Kalite sisteminin normları ve standartları geliştirilip kapsama alınmıştır.

Kalite danışmanlığı ise tüketicilerin kalite kavramına yönelik gereksinimlerinin ve farklılıklarının hareketli niteliklerini anlamına gelir. Tüketicilerin bu isteklerini karşılayabilmeyi hedefleyen şirketlerin, yüksek finansal performans sağlayabilmesi ve bu durumu gün be gün yükselterek devamını getirmesi gerekir. Bunu elde etmek içinde, mal ve hizmetlerin kalitesini ve verimini devamlı yenilemek ve ilerletmeyi başarabilmek gerekir.

Ankara Danışmanlık Hizmetleri ve Sistem Kalite Belgelendirme ve Test Danışmanlık kuruluşumuz 1999 yılından günümüze kadar, siz önemli işletmelerimize kaliteli danışmanlık hizmetleri verme felsefesi ile hareket etmekteyiz. Kalite çerçevesinde belgelendirmek istediğiniz elektronik cihazlarınıza test danışmanlığı hizmetleri vermekteyiz. Sizlere sunduğumuz sistem belgelendirme hizmetlerimiz şunlardır;

Rohs Belgesi

Faaliyeti sınırlanmış veya kullanımı men edilmiş elektrikli cihazların varlığına belirlenmiş incelemeler neticesinde düzenlenen bir belgelendirmedir. 

Kuruluşumuz Rohs Belgesi alanında profesyonel mühendislerimiz ile cihazlarınıza prosedürler gereği olan bir takım incelemelerde bulunacaktır. İncelemelerimizin ardından cihazlarınızın piyasa sürülmesi ve kullanımı konusunda çevre ve insanlara olumsuz bir netice vermediğini beyan eden Rohs Belgesini tarafımızdan alabilirsiniz.

İso Belgesi Ve Sistem Belgelendirme Danışmanlık Hizmetleri

Ankara Danışmanlık Hizmetleri ve Sistem Kalite şirketimiz, İso Belgesi, sistem belgelendirme ve danışmanlık hizmetleri konusunda uygulamalarda bulunmaktadır. Şirketimizin kuruluşunuzun gerçekleştireceği gereken prosedürleri neticesinde alacağınız sistem belgelendirme ile, şirketinizde yapacağımız testler neticesinde anlaşılacağı üzere tüketicilerinize kalite bir yönetim ile birlikte hizmet kalitenizi yükselttiğinizin kanıtı anlamı taşımaktadır. Yapacağımız denetimlerimizin ardından sahip olacağınız belgeler ile müşterilerinizin işletmenize güven duyabilmesi ve seçebilirlik potansiyelinizi artırmanızla birlikte işletme imajınıza yükseltmenizi sağlayacaktır. Kısacası içinde bulunduğunuz yarışta karşı firmalara oranla yarışa 1 adım önde olacaksınız.

İso 9001

Ülkeler arası akretide tarafından hazırlanan Kalite yönetimidir. Bu sistem kurumsal bir işletme olmanın pusulasıdır. 

İso 9001 alabilmeniz için kalite el kitabında yer alan tüm koşulları sağlamalısınız. İşletmenizin işleyişi Sistem Kalite kuruluşumuz bünyemizde görevli ISO 9001 konusunda profesyonel baş denetçilerimiz tarafından alakalı olan tüm belgeler ve dokümanlar her birinin tek tek  incelemesi gerçekleştirilir. Tüm süreçler doküman haline getirilir. Uzman ve bir o kadar deneyim sahibi ekibimizin yaptığı denetimler doğrultusunda gerekli şartların tedarik edildiğinin belirlenmesinin ardından kuruluşumuzdan bu belgeyi alabilirsiniz.

İso 14001

Ürün ve hizmetlerden hazırlan uygulama sahanızdaki faaliyetlerinizin, çevrenize karşı olumsuz etkide bulunmadan etkilerini kontrol altına alarak çevrenize katkılarda bulunmanız adına geliştirilmiş kalite yönetim standardına denir.

İso 14001 belgesi talep üzeri alınan bir belgedir. Bu belge için ilk önce kuruluşumuza müracaatta bulunmanız gerekmektedir. Talebe bağlı alınan bu belge için kuruluşumuzun İso 14001 Belgesi uzmanı baş denetçilerimizden kurulu ekibimiz, kuruluşunuzda çevresel etkiler üzerine bir risk analiz incelemesi yaparak rapor oluşturulacaktır. Dokümantasyon yapısının oluşturulması ve belgelendirme analizi için gerekli tetkiklerin olumlu sonuçlanması neticesinde bu belgeyi temin edebilirsiniz.

İso 10002

Müşteri  şikayetlerini daha etkin ve daha verimli yöneteceğiniz araçlarını tanımlayan, müşterilerinizin verdiğiniz hizmetten memnun kalmasını sağlayan yönetim sistemidir. 

İso 10002 belgesi konusunda profesyonel baş denetçilerden oluşan ekibimiz işletmenizde yer alan gerekli departmanların belgelerini ve dokümanlarını analiz ederek alakalı olan prosedür şartlarını karşıladığınız analiz edilecektir. Uygulayacağımız bu analizlerimizin ardından vereceğimiz olumlu rapor ile beraber belgelendirme kuruluşumuz tarafından İso 10002 Belgesine sahip olabilirsiniz.

18001 Ohsas

İngiliz standartları enstitüsü’nce geliştirilen iş sağlığı ve güvenliği standardına verilen addır.

Kuruşumuzun bünyesinden tedarik edebileceğiniz iş güvenliği bakımından 18001 Ohsas doğrultusunda uzman bas denetçi ekibimizin işletmenizde analizler gerçekleştirecektir. İş güvenliği hakkında profesyonel personellerden kurulu ekibimiz işletmenizde gerekli mevzuatlar çerçevesinde analiz ve tetkiklerde bulunacaktır. Tetkiklerin ardından uyum koşullarına uygunluğunuzun incelemesinden olumlu bir sonuç elde etmeniz durumunda bu belgeye tarafımızdan sahip olabilirsiniz.

Kuruluşumuz bu belgelendirmenin yanı sıra İso 22716, İso 29001, İso 20000, İso 16001, İso 18513, İso 16949, İso 13485, Pefc sistem belgelendirmelerini de vermekteyiz.

İso Belgesi Ve Ürün Belgelendirme Danışmanlık Hizmetleri

Ürün Belgelendirme

İmal edilen cihazların standartlar ve normlar ilkelerine uygunluk beyan etmesi adına güvence oluşturmasına denir. 

Ankara Danışmanlık Hizmetleri ve Sistem Kalite Belgelendirme şirketimiz 1999 yılında günümüze kadar sizler adına kaliteli bir hizmette bulunabilmeyi kendimize bir yönetim felsefesi edindik. Şirketimiz İso belgesi ve ürün belgelendirme konularında profesyonel mühendislerimiz ile ürünlerinize veya cihazlarınıza gerekli Iso belgelendirme ve test danışmanlık hizmetleri sunmaktayız. Kuruluş olarak sizlere sunduğumuzun belgelendirme ve danışmanlık hizmetlerimiz şunladır;

CE Belgesi veya İşareti

Ürünlerin veya cihazların gerçekleşen incelemeler sonucunda avrupa standartlara uygun şekilde üretildiğini belirten belgeye denir. 

Ürünlerinize CE Belgesi alarak Avrupa ülkelerine ihraç edebilmeniz bakımından ilk önce Sistem Kalite Belgelendirme kuruluşumuza müracaat etmeniz gerekmektedir. CE belgesi ve prosedürleri alanında profesyonel olan mühendislerimizden kurulu baş denetçi ekibimiz ile ürünlerinizde gerekli prosedürler kapsamında yapacağımız incelemelerimizden başarılı geçebilmeniz ile birlikte CE Belgesine tarafımızdan sahip olabilirsiniz.

Tse Belgesi

Ürün veya cihazların Türk Standartlarına uygun şekilde üretildiğini ifade eden bir belgedir.

Üretiminde bulunduğunuz cihaz ve ürünleriniz adına Tse belgesi için Sistem Kalite kuruluşumuza müracaat etmeniz gerekmektedir. Tse konusunda profesyonel mühendislerden ve baş denetçilerden oluşan ekibimiz gerekli süreçler ve prosedürler çerçevesinde incelemelerde bulunacaklardır. Bu yapılan incelemeler doğrultusunda olumlu sonuç elde etmenizle beraber Tse Belgesi alabilirsiniz. Bu belge ile birlikte ürünleriniz normlarına uygun bir şekilde pazara arz edildiğini belirtmektedir.

Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi

Hizmet arz eden kuruluş veya işletmelerde hizmetin yapıldığı alanın ve hizmetin yeterliliğinin belirlenen tse standardına uygunluğu incelenerek verilen bir belgedir.

Ürün belgelendirme kapsamında yer alan Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi adına ilk süreç doğrultusunda Sistem Kalite belgelendirme kuruluşumuzca sizlere hizmet vermekteyiz. Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi konusunda uzman mühendislerimiz ve baş denetçi ekibimiz kuruluşunuzda bu belgenin standardı ve prosedürlerine göre analizlerde bulunacaktır. Bu analizlerde hizmet alanınızın durumu, hizmet dahilinde personelin mesleki eğitimi ve yeterliliği, hizmet ortamında kullanılan ekipman veya cihazların uygunluk durumu ve izlemesi uygulanmaktadır. Bu incelemelerimiz olumlu geçmesi halinde kuruluşumuzdan Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi alabilirsiniz.

GMP Belgesi

Ürünlerin imal edilmesi gereken şartlar bakımından rehberlik eden uluslar arası standarttır.

Belgelendirme kuruluşumuzun uzman ve profesyonel mühendislerimizden kurulu denetçilerimizin gerçekleştireceği ilgili analizler doğrultusunda ürünlerinize GMP belgesi alabilirsiniz.

CCC Belgesi veya İşareti

Çin pazarına ihraç edilecek ürünler için alınması gereken zorunlu ve geniş kapsamda uygulanan bir belgedir. 

CCC belgesi adına uygulamanız gereken şey sistem kalite kuruluşumuza müracaatta bulunmanızdır. CCC konusunda profesyonel baş denetçilerimizden kurulu ekimizin ürünlerinizde Çin prosedürlerine uygun gerçekleştireceği analizlerden başarılı sonuç elde etmeniz doğrultusunda bu belgeye sahip olabilirsiniz.

Bu belgelerin yanı sıra kuruluşumuzdan Tsek, UL, GS, CB, E, Cenmark , Fcc, CSA, Keymark, VDE, ETL, SFİ, Gost-R, Barkod tescil, G, Gost-K ürün belgelendirme çeşitlerini de alabilirsiniz.

İso Belgesi Ve Gıda Belgelendirme Danışmanlık Hizmetleri

Gıda Belgelendirme

Gıdalar üretilirken ülke veya uluslar arası belirli prosedürlere bağlı kalındığını belgelendiren işlemdir.

Helal Belgesi

Gıda ürünleri ve besin maddelerinin İslamiyet koşullarına göre hazırlandığına  dair alınan bir belgedir.

Ankara Danışmanlık Hizmetleri ve Sistem Kalite kuruluşu olarak gıda belgelendirme çerçevesinde kuruluşumuzdan HELAL Belgesi alabilirsiniz. Kuruluşumuzun Helal belgesi uzmanı profesyonel denetçi ekibimiz ürünlerinizde denetim ve analizlerde bulunacaklardır gerekli prosedürlere uygunluğunuz analiz edeceklerdir. Bu analizlerden başarılı geçmenizin ardından bu belgeye sahip olabilirsiniz.

GMP Belgesi

Gıdaların iç ve dış faktörlerden kirlenmesini engellemek yada indirgemek için, işletmelerle alakalı iç ve dış koşullara yönelik koruma altına alıcı tedbirler adına alınan belgeye denir.

Gıda belgelendirme kapsamında yer alan Gmp belgesi için Sistem Kalite kuruluşumuz sizlere belgelendirme ve test danışmanlık hizmetleri vermektedir. Gmp konusunda uzman denetçi personellerden oluşan ekibimiz prosedürler kapsamında işletmenizde bir takım denetimlerde uygulayacaktır. Bu denetimler sonucunda faaliyetleriniz gerekli şartlar kapsamına uygun bulunmanız beraberinde kuruluşumuz Gmp belgesi vermektedir.  

Hijyen Belgesi

İş alanlarında çalışmaya engelleyecek bulaşıcı rahatsızlıkların yada cilt hastalıklarının tespit edilmesi ve bu rahatsızlıkların tedavi durumlarının belirlenmesine yönelik yöntemleri belirlemek için verilen bir belgedir.

Gıda kapsamında bulunduğunuz üretimleriniz adına Hijyen belgesi alabilmesi için kuruluşumuza başvurmalısınız. Hijyen konusunda deneyim baş denetçilerimiz kurumunuzu ve faaliyetlerinizi hijyen kurallarına uygunluğunuzu ilgili prosedür çerçevesinde tetkikler gerçekleştirecektir. Bu tetkik ve denetimlerimizden olumlu sonuç almanızla birlikte belgelendirme şirketimiz tarafından Hijyen Belgesi alabilirsiniz.

İso 22000

Gıda imalatı çerçevesinde faaliyet sunan gıda imalatçılarımızın üretimde bulunduğu besin maddelerinin tüketiciler yönünden sağlıklı ve kaliteli ürünler imal ettiğinizi belgeleyen gıda güvenliği standardıdır.

Gıda üretimi kapsamında üretimde bulunan gıda imalatçı kuruluşlarımıza kuruluşumuz tarafından İso 22000 hizmetleri vermekteyiz. İso 22000 konusunda uzman  ve baş denetçilerimizden kurulu ekimizin işletmelerde ve ürünlerinde yapacağı tetkik ve değerlendirmelerin olumlu sonuçlanması durumunda kuruluşumuzdan belgenizi alabilirsiniz.

Haccp Belgesi

Güvenilir gıdaların tüketicilere arz edilmesi konusunda, tertipli işleyen bir düzenin oluşturulması ve koruma altına alınması esaslı gıda güvenliği belgesidir.

Kuruluşumuz bünyesinde yer alan Haccp konusuna hakim baş denetçi ve tetkik uzmanlarımız, işletmelerinizde Haccp standartları prosedürleri kapsamında analiz ve tetkikler ile risk analizleri gerçekleştirecekler. Bu uygulamalar sonucunda hazırlanacak rapor akabinde şartlarınızın olumlu bulunması ile kuruluşumuz tarafından işletmenize Haccp belgesi verilecektir.

Sistem Kalite Kuruluşu olarak sizlere sunduğumuz bu belgelerin yanı sıra PAS 220, Organik Tarım, İyi Tarım Uygulamaları, Globalgap, SQF, Kosher, Brc Consumer Products, FSSC 22000, gıda belgelerinin danışmanlık hizmetlerini de vermekteyiz.

Marka Tescil ve Patent Tescil işlemleriniz için www.sistempatent.com.tr sayfasına bakınız.