- FDA Kaydı Yenilenmesi Paylaş

FDA  Kaydının Yenilenmesi

FDA kaydının yenileme işlemi FDA ESG aracılığıyla orijinal firma kaydını aynı kimlik ile SPL formatında teslim etmelidir. Firmanın kaydı diğer senenin 31 Aralık kadar geçerlidir. ABD FDA kayıtlı yerli ve yabancı Işyerleri her sene 1 Ekim-31 Aralık tarihleri arasında kaydını yenilemek mecburiyetindedirler.

FDA kaydının yenileme işlemi sırasında FDA kayıt numarası yada tesis tanımlayıcısı kaydın yenilenmesinden sonra aynı kalacaktır. İlaç üreticisi minimum bir ilaç için kendi kaydını tutmak adına FDA için liste oluşturmalıdır. 31 Aralık öncesinde kaydını yenilemeyen olduysa, FDA ürünlerin girişini yasaklar veya düzenleyici tedbirler alınabilir yada yabancı üreticilerin ürünleri limanda tutabilir.

Kozmetik firmaları gibi OTC İlaç ürünleri olan güneş kremi, anti-bakteriyel el dezenfektanı ve Akne krem vs gibi ürünlerde her sene kayıtlarını yenilemeleri gerekmektedir. ABD'de pazarlamayı ve mevcut kaydını  iptal ettirmek isteyen  FDA’ya  De-Kayıt iptal yazısını SPL’ ye göndermeniz gerekmektedir.

Marka Tescil ve Patent Tescil işlemleriniz için www.sistempatent.com.tr sayfasına bakınız.