- İso Belgesi Danışmanlık Paylaş

‘‘İso; Ülkeler arası standartlar organizasyonu'nun kısaltılmış şeklidir. 1947 senesinde kurulmuş olmak ile birlikte, İsviçre'nin Cenevre Şehri bu organizasyonun merkezidir. İso belgesi; Hizmet alanı olarak farklı sektörlerde faaliyette olan işletmelerin belirli bir standarda uygun olarak hizmet sunduklarının ispatında bulunan ve alanlarında yetkinliğinin bulunduğunu belirten bir belgedir. İso örgütü nezdinde yazılan standartlara göre verilen belgelerine tümüne iso belgesi ismi verilir. İso belgesi danışmanlık, faaliyet gösterilen alanı veya sektörü ile ilgili standartlara uygunluk konusunda rehberlik ve belgelendirme hizmetinin verilmesidir. Bu konuda Sistem Kalite belgelendirme ve test danışmanlığı kuruluşu olarak yılların verdiği deneyim ve profesyonel mühendislerimiz ile kaliteli bir hizmet vermekteyiz ’’

İso belgesi danışmanlık konusuna açıklık getirelim. İso belgesi, İso 9001, İso 14001, İso 27001 ve ohsas 18001 belgeleri anlatılmak ile birlikte belge danışmanlığı bu sıraladığımız belgeler konusunda danışmanlık hizmeti veren ve belgelendirme hizmeti sunan ofislerce anlatılmaktadır. Tabi bu belgeler arasında kuruluşlar nezdinde en çok talep edilen ve en sık şekilde kullanılan belge İso 9001 belgesidir.  Burada belirtmemiz gereken bir konu bulunmaktadır. İşletmeler iso 9001, iso 14001, iso 27001 gibi pek çok yönetim sistemine gereksinim duyuyor ve bu standartlar akabinde İso 9001, İso 14001, İso 27001 belgesi gibi belgeler talep görmektedir. Sistem Kalite olarak başta iso belgesi İzmir, İso belgesi Ankara ve İso Belgesi İstanbul kalite danışmanlık ofislerimiz ile taleplerinizi karşılamaktayız.

‘‘İso Belgesi Kapsamında Sistem Kalite Belgelendirme ve Test Danışmanlığı Kuruluşumuz 1999’dan günümüze bilgilendiriyoruz, belgelendiriyoruz… ’’

 • İso belgesi talep eden işletmenin ne iş yaptığı
 • İşletmede bulunan süreçler
 • Bu süreçlerin birbirleri ile ilişkisi 
 • Süreçler hangi koşullarda ve kimler nezdinde tamamlanmaktadır
 • İso sistemi inşa edilmesi için alt yapı ihtiyaçları bulunmaktadır

Bu soruların cevaplarını işletme bünyesinde bulmaya çalışmaktayız. Bu aşamada inşa edilecek olan iso belgesi sistemlerinin temellerinin atılmasını sağlayacaktır.

İso Danışmanlık Hizmetleri

 • İşletmenin İso’nun gerekli standardına ilişkin ilgili dokümantasyonu tedarik edilmesi( Kalite El Kitabı, Prosedür, Talimatlar, Planlar, İzlenecek yol, koşullar vs. )
 • Kayıtların hazırlanması
 • İso adına belgelendirme kuruluşuna müracaatta bulunulması (Sistem Kalite’ye)
 • Denetim ekibinin tayin edilmesi
 • Denetim uygulamasının gerçekleşmesi
 • Uygun olmayan bir durum varsa giderilmesi
 • Son olarak belgelendirme

İso belgelerine Türkiye'nin her yerinden gereksinim duyulmaktadır. Bu noktada pek çok ilde bulunan ofislerimiz: iso belgesi Konya, iso belgesi Adana, iso belgesi Eskişehir, iso belgesi Kayseri, ve iso belgesi Konya danışmanlık ofislerimiz aracılığıyla sizlere en kaliteli ve sağlıklı hizmeti sunmak bizim en temel hedefimizdir. Bu doğrultuda kaliteli belge isteklerinizi gönül rahatlığıyla firmamız aracılıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Marka Tescil ve Patent Tescil işlemleriniz için www.sistempatent.com.tr sayfasına bakınız.