- Denizli Danışmanlık Hizmetleri Paylaş

‘‘ Danışmanlık hizmetleri: Bir kuruluş yada bir şahsa, uzman olduğu konu ile alakalı olarak kuruluşun yada şahsın yönlendirebilmesini sağlayabilmesi için verdiği bilgilendirme görevine denir. ’’ 

Denizli Danışmanlık Hizmetleri ve Uluslar Arası belgelendirme ve Test Danışmanlığı şirketi olan Sistem Kalite kuruluşumuzun hizmetlerimizdeki hedefimiz, siz değerli kuruluşlara bilmedikleriniz konular hakkında bilgilendirme faaliyeti sunmaktır. Faaliyetimizin çerçevesinde, siz değerli işletmelere konusunda profesyonel mühendislerimiz ve baş denetçilerimizi, deneyimli yönetici kadromuz ve kaliteli ve bir o kadar tecrübeli ekibimiz ile Sistem Kalite kuruluşu olarak sizlere hizmet verdiğimiz Profesyonel Danışmanlık Hizmetlerimiz için ihtiyaç duyacağınız bilgi birikimine sahip bulunmaktayız.

Denizli Danışmanlık Hizmetleri ve Sistem Kalite belgelendirme kuruluşumuz 1999 yılından  günümüze kadar faaliyette bulunarak siz değerli ve bizim için bir o kadar öneme sahip işletmelerimiz adına kaliteli bir hizmette bulunmayı kuruluş olarak bir vizyon edindik. Belgelendirme ve danışmanlık hizmetleri vermeye başladığımız günden bu günlere kadar kaliteli hizmet verebilmek için kendimizi sürekli yenilemekteyiz. Uzman ekiplerimizin ve konusunda profesyonel mühendislerimizin yılların verdiği tecrübesi ve engin bilgi birikimleri ile deneyimli ekibimizde yer alan işinde uzman yönetici ve personellerimiz ile sizlere tam teşekküllü, kaliteli ve verimli bir hizmet vermekteyiz

Denizli Danışmanlık Hizmetleri ve Sistem Kalite olarak Önemimiz: Ülkemizde faaliyet gösteren işletmelerimizin büyük oranı danışmanlık hizmetleri almadan, gerekli düzeyde araştırmada bulunmadan ve ileriyi göremeden kararlar vermektedir. Bunun altındaki nedenler ise bu hizmetlerin maddiyatını fazla bulmalarıdır. Diğer bir açıdan eksiklik belirten sebepler ise danışmanlık hizmetlerinin önemsiz görülmesidir. Yalnızca kötü bir grafik sergilendiğinde danışmanlık hizmetleri kuruluşlarına başvuruda bulunuyorlar ve neticeye ulaşmakta güçlük çektikleri zaman aldıkları hizmetleri ile bu tecrübe onlara standart düzeyde gereksiz maliyet olarak belirmektedir.

İso Belgesi Ve Kalite Belgelendirme Danışmanlık Hizmetleri

Kalite Belgelendirme

Ürünlere  ve hizmetlere ilişkin müşterileri gereksinimleri ve farklılıkları bakımından sistemlerin prosedürlere göre doğrulanmasıdır.

Denizli danışmanlık hizmetleri ve Sistem Kalite kuruluşumuz Kalite Belgelendirmelerinde siz değerli firmalarımıza belgelendirme ve test danışmanlık hizmetleri sunmaktayız. Siz önemli işletmelerinizde gerekli standartlara uygun profesyonel mühendislerimizin ve baş denetçilerimiz ile uygulayacağımız tetkiklerin olumlu sonuçlanması doğrultusunda kalite belgelerine sahip olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Sistem Kalite belgelendirme kuruluşumuza müracaat etmeniz. Siz değerli ve bir o kadar önemli işletmelerimize Kalite Belgelendirme kapsamında hizmetlerini verdiğimiz kalite belgeleri şunlardır;

Rohs Belgesi

Faaliyeti sınırlanmış veya kullanımı men edilmiş elektrikli cihazların varlığına belirlenmiş incelemeler neticesinde düzenlenen bir belgelendirmedir.

Cihazlarınıza bir kalite belgelendirmesi olan Rohs Belgesi alabilmeniz konusunda Sistem Kalite Belgelendirme kuruluşu olarak sizlere gerekli hizmetlerde bulunmaktayız. Kuruluşumuzda Rohs Belgesi konusunda uzman mühendislerimiz ile baç denetçilerimiz cihazlarınıza prosedürler kapsamında bir takım analizler uygulanacaktır. Uygulayacağımız analizler doğrultusunda cihazlarınız analizlerden başarılı bulunmasının ardından cihazlarınızın piyasa sürülmesi ve kullanımı konusunda çevre  ve insanlara olumsuz bir netice vermediğini beyan eden Rohs Belgesine sahip olabilirsiniz.

İso Belgesi Ve Sistem Belgelendirme Danışmanlık Hizmetleri

Denizli Danışmanlık Hizmetleri ve Sistem Kalite olarak Sistem Belgelendirme kapsamında faaliyetlerde bulunmaktayız. Kuruluşumuzca gerekli prosedürlerin uygulanması neticesinde Sistem belgelendirmeleri temin edebilirsiniz. Yapmanız gereken Sistem Kalite belgelendirme kuruluşumuza müracaat etmektir. Kuruluşumuzun işletmenizde yapacağımız testler neticesinde anlaşılacağı üzere tüketicilerinize kalite bir yönetim sunduğunuzun yanında hizmet kalitenizi yükselttiğinizin kanıtı anlamı taşımaktadır. Sizlere Sistem belgelendirmeleri hizmetlerimiz kapsamında sunduğumuz belgelendirme çeşitlerimiz şunlardır;

İso 9001

Ülkeler arası akretide tarafından hazırlanan Kalite yönetimidir. Bu sistem kurumsal bir işletme olmanın pusulasıdır.

Bir sistem belgesi olan ISO 9001 temin edebilmek için ilk önce kalite el kitabındaki tüm koşulları uygulamalısınız. Ardında Sistem Kalite belgelendirme kuruluşumuza müracaat etmelisiniz. İşletmenizin faaliyetleri, Sistem Kalite kuruluşumuz bünyemizde görevli ISO 9001 uzmanı baş denetçi ekibimizce ilgili departmanların her birinin tüm belge ve dokümanların incelemesi yapılacaktır. Uzman ve bir o kadar deneyim sahibi ekibimizin denetimleri doğrultusunda gerekli koşulları tedarik ettiğiniz belirlenmesi sonucunda kuruluşumuzdan bu belgeyi temin edebilirsiniz.

İso 10002

Müşteri  şikayetlerini daha etkin ve daha verimli yöneteceğiniz araçlarını tanımlayan, müşterilerinizin verdiğiniz hizmetten memnun kalmasını sağlayan yönetim sistemidir.

İso 10002 konusu uzmanı baş denetçi ekibimizin kuruluşunuzun bünyesinde yer alan gerekli bölümlerin belge ve dokümanlarını inceleyerek ilgili şartları tedarik edip etmediniz analiz edilecektir. Gerçekleştireceğimiz bu analizlerimizin ardından vereceğimiz olumlu rapor takdirinde Sistem Kalite belgelendirme kuruluşumuz tarafından İso 10002 Belgesine sahip olabilirsiniz.

İso 14001

Ürün ve hizmetlerden hazırlan uygulama sahanızdaki faaliyetlerinizin, çevrenize karşı olumsuz etkide bulunmadan etkilerini kontrol altına alarak çevrenize katkılarda bulunmanız adına geliştirilmiş kalite yönetim standardına denir.

İşletmenize İso 14001 Belgesi temin edebilmeniz için gönüllük esasına alınan bir Sistem belgelendirmesi çeşididir. Bu belge için yapmanız gereken ilk işleminiz kuruluşumuza müracaatta bulunarak talep etmektir. Bu belge için kuruluşumuzun İso 14001 uzmanı baş denetçi ekibimiz, işletmenizde ve çevresel etkiler üzerine ilgili standartlar çerçevesinde bir risk tetkiklerinde bulunarak sonuç ile bir rapor oluşturulacaktır. Dokümantasyon yapısının hazırlanması ve belgelendirme analizi adına gerekli tetkiklerin olumlu sonuçlanması akabinde bu belgeyi kuruluşumuzdan temin edebilirsiniz.

18001 Ohsas

İngiliz standartları enstitüsü’nce geliştirilen iş sağlığı ve güvenliği standardına verilen addır.

Kuruşumuzdan temin edebileceğiniz 18001 Ohsas adına uzman baş denetçi ekibimizin işletmenizde analizlerde bulunacaklardır. Ohsas standartları ile prosedürler kapsamında Ohsas konusuna hakim profesyonel baş denetçilerimizden oluşan ekibimiz işletmenizin iş alanında gerekli mevzuatlar kapsamında standartlar kapsamında ve prosedürlere bağlı kalarak bir takım tetkiklerde gerçekleştirecektir. Tetkikler elde edilen sonuçlarda iş alanınızın standartlara uyum koşullarınızın incelemesinden başarılı bir sonuç elde etmeniz durumunda bu belgeye tarafımızdan  sahip olabilirsiniz.

Sistem Kalite belgelendirme kuruluşumuzdan bu sistem belgelendirmenin yanı sıra İso 20000, İso 22716,  İso 16001, İso 29001, İso 16949, Pefc, İso 18513, İso 13485 belgelerini de vermekteyiz.

İso Belgesi Ve Ürün Belgelendirme Danışmanlık Hizmetleri

Ürün Belgelendirme

İmal edilen cihazların standartlar ve normlar ilkelerine uygunluk beyan etmesi adına güvence oluşturmasına denir. 

Sistem Kalite Belgelendirme şirketimiz 1999 yılında günümüze kadar Denizli’de sunduğumuz Denizli danışmanlık hizmetleri adına sizlere kaliteli bir hizmette bulunabilmek için sürekli bir yapılanma içerisindeyiz. Kuruluşumuz Ürün Belgelendirme konularında profesyonel mühendislerimiz ile ürünlerinize standartlar kapsamında belgelendirme ve test danışmanlık hizmetleri vermekteyiz. Sizlere Ürün belgelendirme kapsamında sunduğumuzun belgelendirme ve test danışmanlık hizmetlerimiz şunladır;

CE Belgesi veya İşareti

Ürünlerin veya cihazların gerçekleşen incelemeler sonucunda avrupa standartlara uygun şekilde üretildiğini belirten belgeye denir. 

Ürünlerinize CE Belgesi alabilmeniz için standartlar gereği bir belgelendirme kuruluşu olarak ilk önce Sistem Kalite belgelendirme kuruluşumuzla iletişime geçmelisiniz. CE belgesi alanında profesyonel olan mühendislerimizden kurulu baş denetçilerimiz ürünlerinize gerekli standartlar çerçevesinde incelemelerde bulunarak bir rapor hazırlanacaktır. Bu rapor sonucunun olumlu bulunması ile CE Belgesine kuruluşumuzdan alabilirsiniz.

Gmp Belgesi

Ürünlerin imal edilmesi gereken şartlar bakımından rehberlik eden uluslar arası standarttır.

Uluslar arası bir belgelendirme şirketi olan Sistem Kalite Belgelendirme kuruluşumuzun Gmp standardı uzmanı baş denetçi ve profesyonel mühendislerimizden oluşan  ekibimiz işletmenizde ve ürünlerinizde standartlar gereği bir takım analizlerde bulacaklardır. Bu analizler neticesinde ekibimiz bir rapor hazırlayacaktır. Rapor sonucunuzun olumlu bulunması takdirinde kuruluşumuz tarafından Gmp Belgesi temin edebilirsiniz.

Tse Belgesi

Ürün veya cihazların Türk Standartlarına uygun şekilde üretildiğini ifade eden bir belgedir.

Üretiminde bulunduğunuz  ürünlerinize Tse belgesi için uluslar arası Sistem Kalite belgelendirme kuruluşumuza müracaat bulunmalısınız. Tse konusunda profesyonel mühendislerden ve uzman baş denetçilerden oluşan ekibimiz standartlar gereği ilgili prosedürler kapsamında incelemeler gerçekleştireceklerdir. İncelemeler akabinde hazırlanan rapor sonucunun olumlu bulunması doğrultusunda Tse Belgesi alabilirsiniz.

CCC Belgesi veya İşareti

Çin pazarına ihraç edilecek ürünler için alınması gereken zorunlu ve geniş kapsamda uygulanan bir belgedir. 

CCC Belgesi adına uygulamanız gereken prosedür uluslar arası belgelendirme kuruluşu olarak sistem kalite kuruluşumuza müracaat etmelisiniz. CCC standardı uzmanı profesyonel mühendislerimizin ürünlerinizde Çin standartları gereği gerçekleştireceği tetkiklerden olumlu sonuç almanız doğrultusunda CCC Belgesini kuruluşumuzdan temin edebilirsiniz.

Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi

Hizmet arz eden kuruluş veya işletmelerde hizmetin yapıldığı alanın ve hizmetin yeterliliğinin belirlenen tse standardına uygunluğu incelenerek verilen bir belgedir.

Ürün belgelendirme kapsamında yer alan Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi adına ilk süreç Uluslar arası belgelendirme kuruluşu olan Sistem Kalite belgelendirme kuruluşumuzla irtibata geçerek müracaat etmenizdir. Bu standart konusunda uzman mühendislerimiz ve baş denetçi ekibimiz bu standarda uygun işletmenizde ve ürünlerinizde bir takım analizlerde bulunacaktır. Bu analizlerde hizmet sahanızın durumu, hizmet dahilinde personelin mesleki yeterliliği, hizmet sahasında kullanılan ekipmanların uygunluk durumu ve izlemesi yapılmaktadır. Bu incelemelerimiz olumlu bulunması akabinde belgelendirme kuruluşumuzdan Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi alabilirsiniz. 

Uluslar arası belgelendirme kuruluşumuz Sistem Kalite’den temin edebileceğiniz diğer Ürün belgeleri ise şunlardır; E, UL, Tsek, Fcc, GS, Keymark, CB, Cenmark , ETL, CSA, Gost-R, VDE, SFİ, Gost-K, Barkod tescil, G.

İso Belgesi Ve Gıda Belgelendirme Danışmanlık Hizmetleri

Gıda Belgelendirme

Gıdalar üretilirken ülke veya uluslar arası belirli prosedürlere bağlı kalındığını belgelendiren işlemdir.

Helal Belgesi

Gıda ürünleri ve besin maddelerinin İslamiyet koşullarına göre hazırlandığına  dair alınan bir belgedir.

Denizli danışmanlık hizmetleri ve Sistem Kalite uluslar arası belgelendirme ve test danışmanlığı kuruluşumuzdan Helal belgesi temin edebilirsiniz. Kuruluşumuzun Helal standardı uzmanı denetçilerimiz ve profesyonel gıda mühendislerimiz ürünlerinizde ve iş yerinizde  gerekli standart doğrultusunda analizlerde bulunacaklardır. Hazırlanan raporda Helal standardına uygun olmazın belirtilmesi ile kuruluşumuzu tarafından bu belgeyi temin edebilirsiniz.

Haccp Belgesi

Güvenilir gıdaların tüketicilere arz edilmesi konusunda, tertipli işleyen bir düzenin oluşturulması ve koruma altına alınması esaslı gıda güvenliği belgesidir.

Sistem Kalite belgelendirme kuruluşumuzun Haccp standardına hakim baş denetçi ve gıda mühendislerimizden oluşan ekibimiz, işletmelerinizde Haccp standartları kapsamında tetkikler ile risk analizlerinde bulunacaklardır. Bu uygulamalar sonucunda oluşturulacak rapor akabinde şartlarınızın olumlu bulunması kapsamında kuruluşumuzdan Haccp belgesi temin edebilirsiniz.

Ifs Belgesi

Gıda, besin maddesi ve bunların imalat süreçlerinin güvenliğini ve kalitesini belgeleyen ülkeler arası gıda güvenliği belgesidir.

Gıda ürünlerinize İfs Belgesi temin etmeyi istiyorsanız prosedürler gereği ilk önce Sistem Kalite belgelendirme kuruluşumuza müracaatta bulunmalısınız. İfs standartları kapsamında, belgelendirme kuruluşumuzun İfs standardı uzmanı baş denetçi ekibi, işletmenizde denetimler bulunacaktır. Yapılan denetimlerin ardından ekibimiz tarafından bir rapor hazırlanacak. Bu rapor sonucunun olumlu olması eşliğinde işletmeniz Belgelendirme kuruluşumuzdan İfs belgesi almayı hak edecektir.

İso 22000

Gıda imalatı çerçevesinde faaliyet sunan gıda imalatçılarımızın üretimde bulunduğu besin maddelerinin tüketiciler yönünden sağlıklı ve kaliteli ürünler imal ettiğinizi belgeleyen gıda güvenliği standardıdır.

Gıda üretimi bulunan imalatçı kuruluşlarımıza Sistem Kalite belgelendirme kuruluşumuzca İso 22000 belgelendirme hizmetleri sunulmaktadır. İso 22000 standardı uzmanı baş denetçilerimizden ve gıda mühendislerimizden kurulu ekimiz, işletmelerde ve ürünlerinde uluslar arası gıda standartları kapsamında bir takım tetkik ve analizlerde bulunacaktır. Değerlendirmelerin tamamlanmasının ardından oluşturulan raporlun olumlu sonuçlanması durumunda kuruluşumuzdan İso 22000 belgenizi alabilirsiniz.

Hijyen Belgesi

İş alanlarında çalışmaya engelleyecek bulaşıcı rahatsızlıkların yada cilt hastalıklarının tespit edilmesi ve bu rahatsızlıkların tedavi durumlarının belirlenmesine yönelik yöntemleri belirlemek için verilen bir belgedir.

Üretimleriniz ve kuruluşunuz kapsamında Hijyen Belgesi temin edebilmeniz bakımından belge prosedürü gereği Sistem Kalite belgelendirme kuruluşumuza müracaat edebilirsiniz. Hijyen standardı uzmanı baş denetçilerimiz ve gıda mühendislerimiz ilgili hijyen standartlarına bağlı kalarak ve işlemlerinizi hijyen kurallarına uygunluğunuz konusunda bazı analizlerde bulunacaklardır. Bu denetimlerimizden olumlu sonuç almanızla takdirinde belgelendirme şirketimiz tarafından Hijyen Belgesi ile belgelendirilirsiniz.

Gmp Belgesi

Gıdaların iç ve dış faktörlerden kirlenmesini engellemek yada indirgemek için, işletmelerle alakalı iç ve dış koşullara yönelik koruma altına alıcı tedbirler adına alınan belgeye denir.

Bir gıda belgelendirme olan Gmp belgesi temin edebilmeniz için Sistem Kalite kuruluşumuz sizlere belgelendirme ve test danışmanlık hizmetleri vermektedir. Standardının uzmanı gıda mühendislerimizden oluşan ekibimiz prosedürler gereği işletmenizde bir takım incelemelerde bulunacaktır. Ekibimizin yaptığı incemeler akabinde üretimlerinizin ve kuruluşunuzun ilgili standartlar kapsamına uygun bulunması doğrultusunda kuruluşumuzdan Gmp belgesi alabilirsiniz.

Sistem Kalite uluslar arası belgelendirme kuruluşu olarak sizlere sunduğumuz bu belgelerin yanı sıra Organik Tarım, PAS 220, Globalgap, Kosher, Brc Consumer Products, FSSC 22000, İyi Tarım Uygulamaları, SQF gıda belgelerinin danışmanlık hizmetlerini de vermekteyiz.

Marka Tescil ve Patent Tescil işlemleriniz için www.sistempatent.com.tr sayfasına bakınız.