- Brc Gıda Güvenliği Ön Gereksinimleri Paylaş

Brc gida guvenligi on gereksinimleri konusunda ilk önce gıda güvenliği ekibi oluşturun; Etkili bir gıda güvenliği sistemi teknik ekibin dışında gıda güvenliği için oluşturulacak deneyimli perseonle bağlıdır. Üretim faaliyetlerinden mühendislik, arge, dağıtım, tedarik ve hatta insan kaynakları dahil oluşturulacak ekip tarafından yönetilmesi gereklidir. Ekip üyelerinin sayısı şirket büyüklüğü ve yapısına göre değişiklik gösterebilir. Gıda Güvenliği Ekibinde olması gereken vasıflar şöyle sıralanabilir;

  • Standard gereksinimlerini anlayabilmek
  • Standard uygulama becerisine sahip 
  • Sürekli iyileştirme ce geliştirme becerisine sahip kişilerden seçilmeli.

Üst Yönetimin Taahhüdünü Almak; Brc standardının başarılı bir şekilde uygulanması için üst yönetimin gıda güvenliği organizasyonunun bir parçası olması gereklidir. Üst yönetim gıda güvenliği ekibine destek verir. 

Öz Denetim Ve İyi Üretim Uygulamaları Analizi 

Kuruluş üretüm tesisinin mevcut durumunun şartları karşılayıp karşılamadığına karar  vermesi gereklidir. Örneğin bina, ekipmanlar, süreçler ve dokümantasyon uygulanması gibi şartlar uygunmudur. Bunun için bir boşluk analizi ve öz denetim yapılması gerekebilir. İstenirse bir danışman kuruluştan da bu ön denetim yapılabilir. Şartlar analiz edilir. Brc Standardlar takımı içerisinde bir öz denetim kontrol listesi yayınlanmıştır. Bu kontrol listesine de bakarak değerlendirme yapılabilir.

Marka Tescil ve Patent Tescil işlemleriniz için www.sistempatent.com.tr sayfasına bakınız.