- Üts Ürün Kaydı Paylaş

ÜTS Ürün Kaydı

Ürün Takip Sistemi ÜTS sistemi kaydı işlemi için ürüne ait tanımlayıcı bilgilerin girilmesi gerekmektedir. Bu bilgiler genel olarak;

  • Ürünün tanımı sınıflandırması
  • Ürüne ait tüm belgeler
  • Ürüne ait resim veya fotoğraflar
  • Ürünün teknik spesikasyonları
  • Ürünün ölçüm bilgileri
  • Ürünün saklama koşlları 

gibi bilgilerin Üts sistemine kayıt edilmesi gereklidir. 

Ürün Tanımlaması İçin;

Ürünün sahip olduğu Gs1 gibi barkod numarası

Ürünün Ce Belgesi kapsamındaki Ce İşareti etiketi, Ce Ürün Uygunluk Belgesi, Ce Uygunluk Beyanı sisteme girilmesi gereklidir.

Ürüne Ait Marka Tescili

Ürünle birlikte Marka beyanı da zorunludur. Ayrıca ürünün taşıyacağı etikette markanın ne şekilde yer alacağı görsellerle ifade edilmelidir.

Ürün İsmi

Ürünün ne şekilde isimlendirildiği açık ve Türkçe olarak belirtilmelidir. Varsa ürünün uluslararası teknik sınıfları ve isimleri de belirtilmelidir.

Ürün Versiyonu

Ürünün ne tür bir model olduğu tanımlanmalı kodları ve belgeleri ile birlikte sisteme kaydedilmelidir.

Ürün Gmdn kodu gibi daha birçok bilgi ve belge ile Üts sistem kaydı yapılır. Ürünün zamanında piyasaya sürülebilmesi için istenen belge ve bilgilerin doğru olarak sisteme girilmesi önemlidir. Aksi halde ürünün piyasaya sürülebilmesi mümkün değildir.

Sistem Kalite 1999 yılından beri ülke içi ve yurt dışı ofisleri ile ve profesyonel ekibi ile hizmet vermektedir. Üts Ürün Kaydı işleminiz ile ilgili tüm sorularınız ve danışmanlık hakkında sorularınızı uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Marka Tescil ve Patent Tescil işlemleriniz için www.sistempatent.com.tr sayfasına bakınız.