- Brc Nedir? Paylaş

BRC Nedir?

Brc, Gıda Güvenliği Sertifikası Standardı herhangi bir gıda üreticisi ve tesisi tarafından uygulanabilir bir standarddır. Bu üretici veya tesisler gıdaların birincil işleme tesisleri olabileceği gibi paketleme, kesimhane, konserve tesisleri ve yemek üretim catering firmaları da olabilir. Çünkü bu standard müşteri bekletilerinin karşılanması, güvenli gıda ve yasal üretim koşullarını sağlayan bir standarddır.

Brc Gıda Güvenliği Standardı;

 Brc Gıda Güvenliği standardı 6 bölüme ayrılır.

 Üst Yönetim Taahhüdü ve Sürekli İyileştirme; Herhangi bir gıda güvenliği sisteminin etkili olabilmesi üst düzey yöneticilerin uygulama ve sürekli gelişime kararlı olması çok önemlidir.

  1. Gıda Güvenliği Planı (HACCP); Gıda güvenliği temeli en etkili sistem HACCP temelli uluslararası gereksinimlere uyulan bir standarddır.
  2. Gıda Güvenliği ve Kalite Yönetim Sistemi; Gıda güvenliğinin bir diğer uygulam temeli Iso 9000 esas alınarak uygulanır. Özellikle tedarik yönetimi, izlenebilirlik ve kalite şartlarını içermektedir.
  3. Üretim Yeri; Üretim yeri şartları ve atık yönetimi, haşere pet kontrol gibi konuları kapsar.
  4. Ürün Kontrol; Ürün tasarım alerjen yönetimi, ürün ambalaj güvenliği denetim ve testlerini içerir.
  5. Proses Kontrol; Güvenli proses kontrolleri, ağırlık , hacim kontrolü ve ekipman kalibrasyon kurulmasını ve bakımını içerir.
  6. Personel; Personel eğitimi, koruyucu giysi ve kişisel hijyen için gerekli standartları ortaya koymaktadır.

Neden Brc Standardı Ve Belgesi?

Brc Gıda Güvenlik Standardı 100 den fazla ülkede tanınan ve 20.000 ne yakın tedarikçi tarafından sertifikalı dünya markası bir sertifikasyon çeşididir. Bunun yanısıra ilk Gıda Güvenliğï sertifikası olan GFSI sertifikası standardı vasıtasıyla oluşturulmuş yönetim sistemidir.

Müşteri Güveni

Eğer global pazara açılma hedefiniz varsa müşteri veya tedarikçinizin güvenini sağlamak için uygulanabilecek en iyi standarddır. Bunun yanısıra Gıda Güvenliği geliştirmek ve iyileştirmek isteniyorsa ve şikayetler ve reddilen ürünler en aza indirgenmek isteniyorsa yine En iyi Gıda Güvenliği Sertifikası Brc Gıda Güvenliği Standardı ve Belgesidir.

Ulaşılabilir Bir Standard Ve Düşük Maliyet

Gıda endüstirsinde çalışan uzmanlar tarafından geliştirilen bir standard ve analşılması çok kolay bir standarddır. Standardın mahiyeti risklerin belirlenmesi ve adım adım sertifikasyon yolunu analtmaktadır. Basit bir sertifikasyon süreci vardır ve hiçbir gizli maliyeti yoktur. Tüm sertifika süreci yerel ücretlere tabidir. Brc Gıda Güvenliği Sertifikası iyi uygulandığında maliyetleri düşürücü bir etkisi vardır.

Dünya Genelinde Denetçiler

Dünya genelinde denetim küresel bir ağ tarafından ve tecrübeli denetçiler tarafından yapılmaktadır. Denetim sistemi de standardize edilmiş ve kontrol edilmekte olan bir standard ile yürütülür. 

Günümüzde de kalite belgelendirme hususunda güçlü konumunu sürdüren, müşterileri, tedarikçileri, iştirakçileri, tüm iş ortakları ve diğer paydaşları ile birlikte müşteri memnuniyeti esas alan,  İzmir Brc belgesi, İstanbul Brc belgesi, Ankara Brc belgesi, Bursa Brc belgesi, Adana Brc belgesi, Eskişehir Brc belgesi, Konya Brc belgesi, Antalya Brc belgesi, Kayseri Brc belgesi danışmanlık ofislerimiz aracılığıyla mükemmeliyetçi yaklaşımı sayesine hizmet kalitenizi sürekli iyileştirilmesini, süreçlerin etkin ve verimli yönetilmesini sağlamaktadır.

Marka Tescil ve Patent Tescil işlemleriniz için www.sistempatent.com.tr sayfasına bakınız.