- Gost R Uygunluk Beyanı Paylaş

Gost R uygunluk beyanı, uygunluk deklarasyonu ürünün, bu çeşit ürünlerin zorunlu şekilde açıklanması adına belirlenen ihtiyaçlar ile uyumlu bulunduğunu belirten bir belgedir.

 

Uygunluk Deklarasyonu ‘‘ zorunlu şekilde uygunluk açıklaması gerektiren ürünler ’’ listesinde belirtilen tüm ürün çeşitleri adına zorunlu şekilde düzenlenmelidir.

 

Açıklamanın bu çeşidi akreditasyonu yapılmış Sistem Kalite belgelendirme ve test danışmanlığı kuruluşumuz nezdinde akreditesi gerçekleşmiş laboratuvarlarımızdan alınan olumlu test neticeleri temel alarak temin edilir. Uygunluk bildirimi GOST R belgesi ile aynı yasa gücü bulunmaktadır, fakat GOST belgesi Uygunluk belgesinin yerini alamaz, ne de ters durum söz konusu olabilir.

 

Uygunluk Deklarasyonunun kabul görmesinin nedeni, Teknik mevzuat ve Metroloji Federal Ajansının ‘‘ uygunluk durumu uygunluk açıklamasında onaylanan ürün isimleri ’’ başlıklı belgesinde açıklaması yapılmıştır. GOST R Uygunluk açıklaması kullanımda bulunulması gereken süre (kullanım süresi) üretici veya satıcı firmalar nezdinde belirlenir.

 

Bu durum adına ürünün hangi tarihe kadar üretimde bulunacağı, ne tarz hizmetler sunulacağı ve ürünün satılış süresi gibi faktörler hesaplanır. 

Marka Tescil ve Patent Tescil işlemleriniz için www.sistempatent.com.tr sayfasına bakınız.