- Ukr SEPRO Belgesi Paylaş

Ukr sepro belgesi, sayesinde Rusya Federasyonu` ndan ardından en büyük eski doğu bloku pazarı olan Ukrayna, ihracatta bulunan Türk şirketlerinin alakasını çekmektedir. Rusya`ya ürünlerinin satışını yapan pek çok kuruluş paralelinde Ukrayna`ya da ihracatta bulunmakta.

Sistem Kalite belgelendirme ve test danışmanlığı kuruluşumuz 1999 yılında günümüze kadar Rusya GOST-R belgesini vermekteyiz Gost-r belgesi hakkında daha fazla bilgi için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. İşletmelerden gelen talepler akabinde neredeyse tüm alanlarda Türk işletmelerine Ukrayna`nın Kalite Belgesi olan UkrSEPRO`yu vermekteyiz.

Ukr SEPRO Hakkında

Neden gerekli?

Her devlet kendi gümrüklerine ulaşan ürünlerin kalitesini araştırmaktadır. Bu doğrultuda Ukrayna da buna benzer bir davranışta bulunmakta ve ithal ürünlerden belge talep etmektedir. Bu ülkeye sıkça sevkiyatta bulunan işletmeler bu belgeye gümrükte gereksinim duymaktadır.

Diğer taraftan, iç piyasada imaj elde etme bakımından bu belge gereksinim duyulmaktadır. Günümüz adına TSE ve İso 9000 Serisi Belgeleri bizim açımızdan nasıl bir anlamı var ise o ülke açısında da kendi belgesi de aynı öneme ve güvenilirlik manasına gelmektedir

Nasıl Alınır?

Ürünleriniz önce şirketimiz tarafınız analiz edilir. işletme hakkında genel bilgiler Rus diline dönütürülerek kataloglarınız ile beraber Kiev`de yer alan belgelendirme temsilcilik ofisimize iletilir. Ücretlendirme adına Resmi başvuru gerekmektedir. Kuruluşumuz ile gerçekleştireceğiniz sözleşme akabinde işleminiz başlar ve Ukrayna`dan bulunan ekibimiz üretim alanınızda incelemede bulunur. Örneklerin Kiev`deki Test Merkezinde incelemesi gerçekleşmesinin ardından 20 gün ile 30 gün arasında belgeyi işletmenize temin ederiz.

Çeşitleri

UkrSEPRO çeşitleri daha çok hangi süre adına temin edilmesi ile ilgilidir.

2 sene için temin edilen UkrSEPRO: Üretim alanınızda gerçekleştireceğimiz inceleme ve incelememiz neticesinde hazırlanan tutanak ile belirli ürünler adına temin ettiğimiz belge türüdür. Bu belgeye sahip olacak işletmelerde İso 9000 serisine bulunma koiulu aranmamaktadır. Pek çok hususta bu belge tercih ediliyor. Ürünlerin Ukrayna şartlarına uygunluk durumunun kontrolü gerçekleşir.

5 sene için temin edilen UkrSEPRO: İşletmenin sisteminde ve üretim alanında gerçekleştireceğimiz incelemenin ardından hazırlayacağımız tutanak ile belirli ürünler adına verdiğimiz belge türüdür. Bu belgeye sahip olunabilmesi açısından işletmenin İso 9000 bulunması gerekmektedir. Ürünlerin Ukrayna şartlarına uygunluk durumunun kontrolünü gerçekleştiririz.

Marka Tescil ve Patent Tescil işlemleriniz için www.sistempatent.com.tr sayfasına bakınız.