- Kazakistan Gost-K Paylaş

GOST-K kalite belgesi ile, Kazakistan, Sovyetler Birliği`nin dağılması ile birlikte GOST-R standartlarını temel aldığı ve GOST-K ismini verdiği kendi ülke standartlarını oluşturmuştur. Bu standartlar GOST-R ile önemli anlamda benzerliklerinin bulunmasına karşın, işleyişinde ve yönetmeliğinde farklılıklar bulunmaktadır.

 

GOST-K Kalite Belgesi, Kazakistan devlet belgelendirme ve metroloji kurumu (KAZMEMST) tarafından yetkilendirilmiş kuruluşlardan biri olarak Sistem Kalite belgelendirme ve test danışmanlığı kuruluşumuz nezdinde belgelendirilmektesiniz. Bu belge, ülkeye giren ürünlerin önemli bir bölümü adına temin edilmesi şartı bulunan bir belge olmasının yanı sıra aynı zamanda iç pazarda yer alan toptan ve perakende ticaretini önemli oradan basitleştiren, bir nevi ürüne imaj sağlayan bir özelliği bulunmaktadır

 

GOST-K Kalite Belgesi Türleri

 

Bir Seferlik Belge
Bu belge türünde Kazakistan devletinden ithalatçı bir kuruluş ile satış sözleşmesi imzalamalısınız. Belgede üretim alanı, ithalatçı kuruluş, esas sözleşme tarih ve numarası ve ürünün GTİP numaraları olmalıdır. Bu belgelerin faaliyeti sadece bir ithalatçı kuruluş adına yalnızca bir defalık kullanılabilir.

 

1 Senelik Seri Üretim Belgesi
Yalnızca örnek ve dokümanların incelenmesi neticesinde, uzmanlarımıza tarafından ziyarette bulunmadan 1 senelik süre adına verdiğimiz belgelerdir. Bu belgelerin 1 senenin ardından kuruluşumuz tarafından güncelleştirmeniz gerekmektedir

 

3 Senelik Seri Üretim Belgesi
Sistem Kalite belgelendirme ve test danışmanlığı kuruluşumuzun uzmanları tarafından işletmenizi ziyarette yapılarak 3 senelik seri üretim adına verdiğimiz belgelerdir. Bu belgeye sahip olmanızın ardından 3 sene boyunca gümrük işlemleri ve ürün satışlarının tümü adına geçerliği bulunmaktadır. 3 senelik GOST-K Kalite belgesi adına her sene, işletmenizde senelik olarak incelemede bulunacağız.

Marka Tescil ve Patent Tescil işlemleriniz için www.sistempatent.com.tr sayfasına bakınız.