- Iso 10002 Belgesini Hangi Kurumlar Almalıdır? Paylaş

Iso 10002 Belgesini Hangi Kurumlar Almalıdır?

Iso 10002 Belgesini Hangi Kurumlar Almalıdır?, yaptığı faaliyet ne olursa olsun bütün kamu kuruluşları, vakıflar, özel şirketler, sivil toplum kuruluşları ve derneklerin hepsi almalıdır. İSO 10002 Belgesi, tüzel kişiliğine sahip olan kurumlar ve firmalar sahip olabildiği gibi firmaların faaliyetleri kapsamında yer bulan birimlerde sahip olabilir. Dahası; Online, internet ticareti (e-ticaret) yapan firmalarda olmak üzere tüm ticari ve ticari olmayan kurumlarda uygulanmakta olan müşteri sorunlarının ele alınması süreçlerinin, etkin ve verimli bir biçimde tasarlanması ve sürdürülmesi için iyi bir yol gösterme şeklidir.

Iso 10002 Belgesini Hangi Kurumlar Almalıdır? konusunda Dünyanın neresi olursa olsun bütün kurumlar İSO 10002 Belgesi sahip olunmasında  izleyecekleri yol, yöntem ve refans alacakları standart ISO 10002 Standardıdır. İSO 10002 Belgesi sahip olunmasında faydayı Müşteri Sorunları Yönetim ağının yararına inanmış ve araştırmalarını bununla alakalı yapan kurumlar sağlamaktadır. 

Her firma ve kurum  faaliyetlerin  bir arada toplanması ile meydana gelmektedir. Her organizasyon kendi sınırları kapsamında süreçleri olan ve bu süreçlerin çıktısı neticesinde bir başka faaliyet bu çıktıyı alıp kullandığından dolayı müşterisi yerine almaktadır.

Nasıl ki kurumların direk müşterisinin isteklerini  karşılamak zorunda ise kurumlar organizasyonlarda kendi sınırları da müşterisi olan ürettikleri mal ve hizmet çıktılarını alıp  kullanan diğer firma içi birimler bu organizasyonların müşteri kabul edilmekte ve bu iç müşterilerinin istek beklentilerini karşılamakla mükelleftir.

Marka Tescil ve Patent Tescil işlemleriniz için www.sistempatent.com.tr sayfasına bakınız.