- Brc Depolama Ve Dağıtım Standardı Paylaş

Brc depolama ve dağıtım standardı, 2006 yılında yayınlanan bu standart yani gıda üretim standardı, son tüketici ve gıda hizmeti sunan firma arasında gıda güvenliği zincirini tamamlamak için oluşturulmuştur.
 
Brc depolama ve dağıtım standardı, ürünlerin taşıma, depolama ve dağıtımında en iy uygulamaları sağlamak üzere tasarlanmış bir standarddır. Standard içeriğinde gıdaların depolanması ve talınması ile ilgili temel kuralları ve diğer Brc Gıda güvenliği maddelerini kapsamaktadır.

Standard 8 Bölümden Oluşmaktadır;

  1. Yönetimin taahhüdü ve sürekli iyileştirme
  2. Tehlike ve risk analizi
  3. Kalite Doküman Sistemi
  4. Üretim Alanı ile ilgili şartlar
  5. Dağıtım aracı ile ilgili operasyonel şartlar
  6. Üretim tesisi şartları
  7. Iyi Uygulama Şartları
  8. Personel Kriterleri

Standard bunun yanısıra gönüllü şartlar da ortaya koymaktadır. Bunlardan bazıları Araç otoparkı şartları, atık yönetimi toptan satış ve hizmeti kapsamaktadır. Ayrıca stdandard farklı operasyonel ağları da içeren operasyonları da kapsamaktadır. Sektörel temsilciler, belgelendirme kuruluşları ve perakendeciler dahil olmak üzere birçok paydaş tarafından oluşturulan standard bir kalite yönetim sistemi ve risk analizi temeline dayanır.

Müşteri Güveni

Brc Depolama ve Dağıtım Standardı gelişmekte olan ülkere ve global tedarik zincirine dahil olmak amacında olan firmalar için ideal bir standarttır. Dünyada pekçok perakendeci, marka sahipleri, hammadde işleme tesisleri ve ambalaj üreticileri tedarik onay sürecinin değerlendirilmesinde bu Bu belgenin varlığı çok önemlidir. Ayrıca tanıtım materyali ve web sitesinde de bu belge ve logosu kullanılarak pazarlamasal avantaj yakalanabilir.

Marka Tescil ve Patent Tescil işlemleriniz için www.sistempatent.com.tr sayfasına bakınız.