- Kosher Sertifikasının Piyasalardaki Yeri Paylaş

Kosher Sertifikasının Piyasalardaki Yeri

Kosher sertifikasının piyasalardaki yeri, pazar alanlarında yapılan araştırmaya göre bir koşer sertifikası yüksek satış yönlendirdiğini gösterir. Pazar araştırmalarına göre koşer sertifikasi satışların arttığını göstermektedir. Artık çoğunlukla müşteriler artık çok  bilinçli olduklarından, ürünlerin sağlıklı % 100 e kadar ek hayvansal katkıların bulunmamasını arzu ediyor.
 
Kosher sertifikasının piyasalardaki yeri bakımından, çok güçlü olan organik pazar belirtiyorki, birden fazla müşteri uzun zamandan beri sıradan gıda standartlarına itimar etmediğini göstermektedir. Ürünlerdeki Koser işareti, ürünlerde derin bir güven meydana getirir ve yalnız Yahudi inancına sahip insanlar için değil, Müslüman insanlarda da aynı zamanda ürünün% 100 saf domuz ürünü olmadığını sağlamak için koşer sembollüne dikkate ediyor. Müslümanlar veya Yahudiler koser işaretli ürünlerin maliyetinn (Fiyati) diğer ürünlere oranla daha pahalı olsada yinede koşer ürünlerini tercih ediyor.
 
Koşer sertifikası, Avrupa ülkelerinde ürünlerin iç yada dış pazar sahalarında veya ihracatta ürünü daha iyi satılmasına yardımcı oluyor. Kosher sertifikasyon ajanslarının üzerinde durduğu ortak konu, Kosher’in yalnız Yahudi inancına mensup insanlara hitap ettiği yanlışının ortadan kaldırılmasıdır. Alejikler, vejetaryen ve sağlık sorunları olanlar için de ortak bir noktada birleşilmektedir.
 
Ayrıca Kosher sertifikası olan markaların kalite ve marka önemlerinin arttığı bir gerçektir. Kosher sertifikasına sahip olmak isteyen firma sayısı geçen seneye oranla 2 haneli bir yükselme göstermektedir ki bu da dünya besin trendlerini belirleyen önemli bir faktördür. Bu trendin dinamizmine arkasını dayayan üreticiler 2012 senesinde binlerce adet kosher sertifikalı yeni ürün imal etmişlerdir. Yine 2012 senesinde kosher sertifikalı binlerce ürünün satışı gerçekleşmiş ve 1.5 trilyon liralık bir gelir elde edilmiştir.
 
SİSTEM KALİTE olarak bizim küresel koşer pazar sahalarında senelerdir tecrübeli olmamızın yanı sıra müşterilerimiz arasında sizleri de görmekten kıvanç duyacağız.

Marka Tescil ve Patent Tescil işlemleriniz için www.sistempatent.com.tr sayfasına bakınız.