- EAC Deklarasyon Paylaş

EAC Deklarasyon Belgesi (EAC Belgesi,Uygunluk Deklarasyonu): Rusya devletine Tüketici Haklarını Koruma kanunu kapsamında toplum sağlığına etkide bulunan ürünler adına ve kalite belgesine temel olarak talep edilir. İnsanların ve çocukların tükettiği gıdalar, elbiseler, vücuda sürülen kozmetik ürünler, gıda ambalaj ve imalat ekipman materyalleri, metallerin ve mobilyaların kimyasal bileşikleri hijyen belgesi temin edilmesi gerektirmekte, ve GOST-R belgesine esas olmaktadır.

 

Hijyen Belgesi Gerektiren Alanlar

 

» Ev kimyasal maddeleri
» Oyuncaklar ve çocuk gereçlerinin tümü
» Boya ve insanların kullandığı diğer kimyasal ürünler
» Gıda imalatında kullanılan cihaz ve cihazın ekipmanları
» Gıda ambalajında icra edilen malzemeler
» Mobilyalardaki sunta,MDF gibi suni ahşap ürünler
» İnsan teni ile teması bulunan yiyecek ve içeceklerin tümü,
» Soluma ve ya deri ile alınan koku, parfüm gibi kozmetik ürünleri,
» İnsan teni ile teması olan giyim eşyaları, havlu  ve çarşaf gibi ve diğer bir takım ev tekstil ürünleri
» Endüstriyel Makineler (Gürültü ve vibrasyon bakımından)
» Yayımda bulunan ve ya Elektromanyetik alan oluşturan bir takı ürünler

 

Rusya Hijyen Belgesi, Rusya gümrüklerinde ve iç piyasada ilgili ürünlerin satışının yapıldığı depo, mağaza ve ya marketlerde devlet sorumluları ve ya tüketiciler nezdinde bir hayli yoğun şekilde sorgulaması yapılmaktadır.

 

Ürünlerinize Hijyen Sertifikası temin edilip edilmemesi gerektiğine yönelik güncel yasa hakkında bilgi sahibi olmanız adına Sistem Kalite belgelendirme ve test danışmanlığı şirketimiz ile iletişime geçiniz.

 

Hijyen Belgesi Çeşitleri

 

Hijyen Belgesi başlıca; Ürünlere, hizmet biçimine yada uygulanan süreçlerin teknik koşullarına uygun olarak temin edilmektedir.

 

Bunların arasında özellikle ürünlere temin edilen Hijyen Belgeleri Rusya`ya satış yapan veya yaptıran Rusya sınırları dışında yer alan üretici firmaları kapsamaktadır. 

 

Ürünlerden temin edilen örnekler ilgili dokümantasyona uyun şekilde farklı testlerden geçerek Rusya` da kabul gören şartlara uygun bulunup bulunmadığını araştırması yapılmaktadır. 

Marka Tescil ve Patent Tescil işlemleriniz için www.sistempatent.com.tr sayfasına bakınız.