- İzmir Danışmanlık Hizmetleri Paylaş

‘‘Danışmanlık hizmeti: Bir kuruluş yada bir şahsa, uzman olduğu konu ile alakalı olarak kuruluşun yada şahsın yönlendirebilmesini sağlayabilmesi için verdiği bilgilendirme görevine denir. ’’ 

İzmir Danışmanlık Hizmetleri Sistem Kalite olarak hedefimiz, siz değerli kuruluşlara veya kişilere bildiklerinizden ziyade bilmedikleriniz hakkında bilgi vermektir. Danışmanlık Hizmetlerimizin aynı zamanda eğitim işlevi ile de alakası bulunmaktadır. Bu eğitim işlevimiz ve bilgilendirmelerimiz kapsamında kuruluş olarak siz değerli kuruluşlarımıza alanında profesyonel mühendislerimiz, tecrübeli yönetici kadromuz ve kaliteli personellerimiz ile profesyonel İzmir danışmanlık hizmetleri adına ihtiyaç duyacağınız bilgi birikimine ve özellikle de alt yapıya sahibiz.

İzmir Danışmanlık hizmetleri Sistem Kalite Belge, Sertifika, Belgelendirme, Eğitim ve Test Danışmanlığı şirketi olarak 1999 yılında aktif faaliyete başlayarak siz değerli ve bir o kadar öneme sahip müşterilerimiz için verimli ve kaliteli bir hizmet sunabilmeyi kendimize bir yönetim felsefesi edindik. Kurulduğumuz günden bu bugüne kadar sunduğumuz belgelendirme ve çeşitli test Danışmanlık Hizmetlerimiz ile merkezimiz İzmir olmak üzere diğer şehirlerde de faaliyetlerini sürdürmekle olan temsilcilik ofislerimizde yer alan geniş bilgi birikimi olan ve alanında uzman mühendislerimiz ile yılların verdiği tecrübeye ve deneyime sahip dev kadrodan oluşan güler yüzlü, içten yönetici ve işinde uzman personellerimiz ile sizlere tam istediğiniz şekilde kalite ve verimli bir hizmet sunmaktayız.

İzmir Danışmanlık Hizmetleri Sistem Kalite olarak, bizim için siz değerli ve bir o kadar önemli müşterilerimizin hedeflerinizi gerçekleştirmek adına uygulamaya ilişkin işlemlerinizi ve faaliyet aşamalarınızın analiz edilmesi ve ilerletilmesi hedefi ile belgelendirme ve test danışmanlık hizmetlerinde bulunmaktayız. Belgelendirme, Eğitim, İnceleme, Test Danışmanlığı Hizmetlerimiz gibi rehber olmak hedefi ile hizmetlerinde bulunmaktayız.

Profesyonel anlamda verdiğimiz Danışmanlık Hizmetlerimizin Önemi burada açıkça görülmektedir. Yürütmekte olduğu işini ileri bir konuma taşımak isteyen yada kar marjinalı daha yüksek bir tabloya çevirmeyi düşünen veya sağlam iş ilişkileri ve ülkeler arası piyasa ortamlarında rol sahibi olmayı hedefleyen kuruluş veya kişiler adına tek ve vazgeçilmez bir gerçektir. Profesyonel anlamda arz ettiğimiz hizmetlerimizin asıl amacı, iflas bayrağını çekmek üzere olan bir kuruluşunun iflastan kurmaktan ziyade, işler kötü bir boyuta ulaşmadan ileri bir konuma taşınması adına alınması gereken en esas tedbirleri hakkında bilgilendirmektir.

Profesyonel Danışmanlık Hizmetlerimizin İş Yaşamındaki Önemine vurgu yaparsak; Ülkemizde faaliyet sürdüren işletmelerin büyük kısmı danışmanlık hizmetleri almadan ve gerektiği kadar araştırmada bulunmadan kısaca ileriyi göremeden yalnızca doğru sandığını kabul ederek aldıkları yada alacakları önem teşkil eden kararlar vermektedirler. Bunun temelinde ise önem teşkil eden nedenlerin başında bu hizmetlerin maliyetinin fazla bulduklarını düşünmeleridir. Bazen bir noksan şeklinde belirtilen nedenlerden birisi de danışmanlık hizmetlerini önemsiz olarak nitelendirmeleridir. Genelde husus olarak kötü bir grafik izlendiğinde Danışmanlık Hizmetleri veren kuruluşlara müracaat ediyorlar ve deyim yerindeyse atı alan Üsküdarı geçmişken ve neticeye varmakta güçlük çektikleri zaman aldıkları bu hizmetler kapsamında bu deneyim onlara normal şartlarda gereksiz maliyet izlenimi şeklinde yansımaktadır.

İso Belgesi Ve Kalite Belgelendirme İzmir Danışmanlık Hizmetlerimiz

Kalite Danışmanlığı

Kalite terimi açıklayacak olursak, hizmetler niteliğinde çeşitlilik ve yenilik barındıran devamlı bir arayış halinde olduğundan, hizmetlere yönelik koşullar ve standartlar tek başına yeterli gelmemektedir. Bu sebeple, hizmetlerin değeri bakımından noksanlıklar kapatılarak, kalite unsurunun kuralları ve standartları geliştirilip kapsama alınmalıdır. Uygula, Koordinasyon, İnceleme Gerçekleştirme, Tedbir Alma unsurları kaliteyi geliştirmekte, müşteri memnuniyetini devamlılığını sağlamakta ve rekabet ortamında lider olmanın ana usullerindendir.

Kalite Danışmanlığı ise; Kaliteye ilişkin müşterileri talepleri ve farklılıkları bakımından hareketli niteliklerini içermektedir. Bu talepleri tedarik etmeyi hedef haline getiren işletmelerin, yüksek finansal performansa varabilmesi ve bunu günden güne yükselterek devam ettirmesi gerekir. Bunu elde etmenin yolu da, mal ve hizmetlerin kalitesini ve verimini devamlı şekilde yenilemeyi, ilerletmeyi başarabilmekten geçmektedir.

İzmir Danışmanlık Sistem Kalite Belge, Sertifika, Belgelendirme, Eğitim ve Test Danışmanlığı şirketi olarak 1999 yılında aktif faaliyete başlayarak siz değerli ve bir o kadar öneme sahip müşterilerimiz için verimli ve kaliteli bir hizmet sunabilmeyi kendimize bir yönetim felsefesi edindik. Kuruluş olarak üretimini yaptığınız elektronik cihazlarınıza kalite çerçevesinde belgelendirme hizmetleri vermekteyiz. Kuruluşumuz tarafından siz değerli işletmelerimize sunduğumuz ve danışmanlığını yaptığımız kalite belgelendirmeleri şu şunlardır;

Rohs Belgesi

Faaliyeti sınırlanmış veya kullanımı men edilmiş elektrikli cihazların varlığına belirlenmiş incelemeler neticesinde düzenlenen bir belgelendirmedir.

Siz değerli kuruluşlarımıza üretimini yaptığınız elektronik cihazlarınıza kalite anlamında belgelendirme yapmaktayız. Kuruluşumuzun konusunda profesyonel mühendislerimiz cihazlarınız üzerinde yapacağı tetkiklerin ardından ürünlerimizin faaliyetini insan ve çevre etmenlerine karşı olumsuz bir netice vermeyen cihazlar olduğunu beyan eden Rohs Belgesi ile tüketicilerinize güvence verirsiniz.

İso Belgesi Ve Sistem Belgelendirme Danışmanlıkları

İso 9001

Ülkeler arası akretide tarafından hazırlanan Kalite yönetimidir. Bu sistem kurumsal bir işletme olmanın pusulasıdır. 

İzmir Danışmanlık Sistem Kalite kuruluşunca ISO Belgesi, İso 9001 için belgelendirme ve test danışmanlığı hizmetleri vermekteyiz. ISO 9001 sahibi olabilmek için öncelikli olarak kalite el kitabında bulunan koşulları uygulamalısınız. İşletmenizin uygulamalarını Sistem Kalite kuruluşumuz bünyemizde çalışan ISO 9001 uzmanı baş denetçi ekibimiz şirketinizin ilgili bölümlerin her birinin tüm belge ve dokümanlarının incelemesi yapacaklardır. Uzman ekibimizin yapacağı denetimler akabinde gerekli koşulları karşıladığınızı belirlenmesi sonucunda kuruluşumuzdan bu belgeyi alabilirsiniz.

18001 Ohsas

İngiliz standartları enstitüsü’nce geliştirilen iş sağlığı ve güvenliği standardına verilen addır. 

İş güvenliği çerçevesinde 18001 Ohsas alabilmek için belgelendirme sistem kalite belgelendirme kuruluşumuza başvurmanız gerekmektedir. Ohsas 18001 uzmanı baş denetçi ekibimiz ulusal ve ülkeler arası standartlara uyum koşullarını çerçevesinde analiz ve tetkiklerde bulunacaklar. Tetkiklerin ardından uyum koşullarını tedarik edip etmediğinizin incelemesinden olumlu bir netice elde etmeniz halinde bu belgeye tarafımızdan sahip olabilirsiniz.

ISO 10002

Müşteri  şikayetlerini daha etkin ve daha verimli yöneteceğiniz araçlarını tanımlayan, müşterilerinizin verdiğiniz hizmetten memnun kalmasını sağlayan yönetim sistemidir.

ISO 10002 konusu uzmanı mühendislerimiz kuruluşunuzda yer alan ilgili departmanların belge ve dokümanlarını analiz ederek alakalı şartları tedarik edip etmediniz incelenecektir. Bu analizlerimiz ardından vereceğimiz olumlu rapor eşliğinde sistem kalite belgelendirme kuruluşumuz tarafından ISO 10002 Belgesine sahip olabilirsiniz.

ISO 14001

Ürün ve hizmetlerden hazırlan uygulama sahanızdaki faaliyetlerinizin, çevrenize karşı olumsuz etkide bulunmadan etkilerini kontrol altına alarak çevrenize katkılarda bulunmanız adına geliştirilmiş kalite yönetim standardına denir.   

ISO 14001 Belgesini kuruluşumuzdan talep etmeniz durumunda sahip olabilirsiniz. Talebe bağlı alınan bu belge için Sistem Kalite kuruluşumuzun ISO 14001 kapsamında profesyonel baş denetçilerimizden kurulu ekibimiz, işletmenizde çevresel etkiler üzerine bir risk analiz incelemesi yaparak rapor oluşturulacaktır. Belge yapısının hazırlanması ve belgelendirme analizi adına yapılan tetkiklerin olumlu sonuçlanması durumunda belgeyi temin edebilirsiniz.

Kuruluşumuz bu belgelerle birlikte  İso 20000, İso 22716, İso 29001, İso 16001, İso 16949, İso 13485,  İso 18513, Pefc ve  İso 50001 sistem belgelendirmelerini de vermekteyiz.

İso Belgesi Ve Ürün Belgelendirme Danışmanlıkları

Ürün Belgelendirme

İmal edilen cihazların standartlar ve normlar ilkelerine uygunluk beyan etmesi adına güvence oluşturmasına denir. 

İzmir Danışmanlık Sistem Kalite Belge, Sertifika, Belgelendirme, Eğitim ve Test Danışmanlığı şirketi olarak 1999 yılında günümüze kadar siz değerli ve bir o kadar öneme sahip müşterilerimiz adına verimli ve kaliteli bir hizmet verebilmeyi kendimize bir yönetim felsefesi edindik. Kuruluşumuz üretmiş olduğunuz ürünlere veya cihazlara Ürün belgelendirme ve danışmanlık hizmetleri sunmaktayız. 

TSE Belgesi

Ürün veya cihazların Türk Standartlarına uygun şekilde üretildiğini ifade eden bir belgedir.

Cihazlarınız adına TSE belgesi almak için  Sistem Kalite kuruluşumuza müracaat etmeniz gerekmektedir. Tse konusunda profesyonel mühendislerimizin prosedür ve standartlar çerçevesinde tetkikler gerçekleştirecektir. Bu yapılan tetkikler neticesinde olumlu sonuç elde etmenizle beraber TSE Belgesi alabilirsiniz.

CE Belgesi veya İşareti

Ürünlerin veya cihazların gerçekleşen incelemeler sonucunda avrupa standartlara uygun şekilde üretildiğini belirten belgeye denir. 

Üretimini yaptığınız cihazlara CE Belgesi temin edebilmek adına ilk önce Sistem Kalite kuruluşumuza başvurmanız gerekmektedir. Kuruluşumuzun CE belgesi hususunda profesyonel mühendislerimizin gerekli prosedürler çerçevesinde incelemeler gerçekleştirecektir. İncelemelerden başarılı çıkmanızın neticesinde belgeye tarafımızdan sahip olabilirsiniz.

Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi

Hizmet arz eden kuruluş veya işletmelerde hizmetin yapıldığı alanın ve hizmetin yeterliliğinin belirlenen tse standardına uygunluğu incelenerek verilen bir belgedir.

Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi lanında profesyonel uzmanlarımızın bulunacağı analizler ile hizmet sahanızın durumunu, personeliniz mesleki eğitimi ve yeterliliği, hizmet alanındaki ekipmanlar uygunluğunu ve izlemesini gerçekleştirmekteyiz. Bu incelemelerimiz olumlu bulunması doğrultusunda kuruluşumuzdan Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi alabilirsiniz.

GMP Belgesi (Kozmetikte İyi Uygulamalar)

Ürünlerin imal edilmesi gereken şartlar hakkında rehberlik eden uluslar arası standarttır.

Belgelendirme şirketimizin Gmp uzmanı ekibimiz ve profesyonel mühendislerimiz tarafından ürünlerine ve kuruluşunuza prosedürler çerçevesinde tetkikler yapılacaktır. Tetkiklerden başarı ile çıkmanız neticesinde ürünlerinize GMP Belgesi alabilirsiniz.

Bu belgelerin yanı sıra şirketimizden  UL, GS, CB, E, FCC, Cenmark , Keymark, CSA, VDE, ETL, Gost-R, Gost-K, G, SFİ Tsek İso belgesi ve ürün belgelendirme çeşitlerini de alabilirsiniz.

İso Belgesi Ve Gıda Belgelendirme Danışmanlık Hizmetlerimiz

Gıda Belgelendirme; Gıdaların veya besin ürünlerinin belirli prosedürlere bağlı kalarak üretildiğinin belgelendirilmesi işlemidir. Gıda ve gıda maddelerinin uluslar arası standartlar ve normlar kapsamında kriterlere uygunluğu açısından itimat oluşturmasına denir. 

İzmir Danışmanlık Hizmetleri ve Sistem Kalite olarak, ISO Belgesi, Sistem Belgelendirme ve Test Danışmanlık Hizmetleri kapsamında hizmetler sunmaktayız. Siz önemli gıda kuruluşumuz tarafımızdan ilgili prosedürlerin uygulanması sonucunda tedarik edebileceğiniz gıda belgelendirme ile kuruluşunuzda yapacağımız testler neticesinde anlaşılacağı üzere tüketicilerinize kalite bir yönetim sunduğunuzun yanında hizmet kalitenizi yükselttiğinizin kanıtı anlamı taşımaktadır.  Gıda Belgelendirme kapsamında hizmetlerini verdiğimiz İso belgesi ve gıda belgeleri şunlardır;

GMP Belgesi

Gıdaların iç ve dış faktörlerden kirlenmesini engellemek yada indirgemek için, işletmelerle alakalı iç ve dış koşullara yönelik koruma altına alıcı tedbirler adına alınan belgeye denir.  

İzmir Danışmanlık Sistem Kalite kuruluşumuzdan gıda ürünlerinize Gmp belgelendirme ve test danışmanlık hizmetleri vermekteyiz. Gmp konusunda uzman baş denetçilerden oluşan ekibimiz kuruluşunda prosedürler kapsamında bir takım denetimler yapacaktır. Bu denetimler sonucunda işletmeniz gerekli koşullar çerçevesine uygun bulunmanız halinde kuruluşumuz tarafından Gmp Belgesi verilmektedir.

HACCP Belgesi

Güvenilir gıdaların tüketicilere arz edilmesi konusunda, tertipli işleyen bir düzenin oluşturulması ve koruma altına alınması esaslı gıda güvenliği belgesidir.

Kurumuzun baş denetçi ve tetkik uzmanları tarafından, işletmenizde Haccp standartları prosedürlerine uygun ilgili analiz ve tetkikler ile risk incelemesi uygulanacaktır. Tetkiklerin arından hazırlanacak rapor sonucunun olumlu olması ile birlikte kuruluşumuz tarafından işletmenize Haccp belgesi verilecektir.

ISO 22000

Gıda imalatı çerçevesinde faaliyet sunan gıda imalatçılarımızın üretimde bulunduğu besin maddelerinin tüketiciler yönünden sağlıklı ve kaliteli ürünler imal ettiğinizi belgeleyen gıda güvenliği standardıdır.

Gıda imalatı sektöründe faaliyet veren gıda imalatçısı işletmelerimiz İso 22000 için kuruluşumuz tarafından hizmetler vermekteyiz. İso 22000 uzmanı denetçilerimiz ile kuruluşunuzda standartlar çerçevesinde incelemeler gerçekleştireceğiz.  İncelemelerden olumlu sonuç elde etmeniz doğrultusunda bu belge kuruluşumuz tarafından verilmektedir.

Helal Belgesi

Gıda ürünleri ve besin maddelerinin İslamiyet koşullarına göre hazırlandığına  dair alınan bir belgedir.

Belgelendirme kuruluşumuzdan HELAL Belgesi alabilirsiniz. Kuruluşumuzun helal belgesi uzmanı baş denetçilerince ürünlerinizde ilgili prosedür ve standartlar kapsamında yapacağı tetkik ve incelemelerden başarılı sonuç elde etmenizin doğrultusunda bu belgeye sahip olabilirsiniz. 

Hijyen Belgesi

İş alanlarında çalışmaya engelleyecek bulaşıcı rahatsızlıkların yada cilt hastalıklarının tespit edilmesi ve bu rahatsızlıkların tedavi durumlarının belirlenmesine yönelik yöntemleri belirlemek için verilen bir belgedir.

Gıda belgelendirme çerçevesinde ürünlerinize sunduğumuz Hijyen Belgesi tedarik edebilmeniz adına bize müracaat etmeniz gerekmektedir. Hijyen konusunda tecrübeli baş denetçilerimiz işletmenizi ve faaliyetlerinizi hijyen koşullarına uygun şekilde ilgili standartlar ve prosedürler çerçevesinde analizler gerçekleştirecektir. Yapılan analizler sonucunun olumlu bulunması durumunda belgelendirme şirketimiz tarafından Hijyen Belgesi alabilirsiniz.

IFS Belgesi

Gıda, besin maddesi ve bunların imalat süreçlerinin güvenliğini ve kalitesini belgeleyen ülkeler arası gıda güvenliği belgesidir. 

Gıda ürünlerinize Ifs Belgesi tedarik edebilmeniz açısından Sistem Kalite belgelendirme kuruluşumuza müracaat etmelisiniz. Ifs uzmanı mühendis ve baş denetçi ekibimiz işletmenize denetimlerde bulunacaktır. Denetimlerimiz doğrultusunda işletmeniz Ifs standardına uyum gösterdiğinin tespit edilmesi durumunda tarafımızdan belgeye alabilirsiniz.

BRC Belgesi

İngiliz perakendeci kuruluş birliğinin oluşturduğu gıda güvenliği şartlarının gerçekleştirilmesi ile verilen belgedir.

BRC Belgesi alabilmeniz açısında kuruluşumuza başvurun. Kurumuzun bünyesinde yer alan uzman ve konusunda profesyonel baş denetçi ekibimiz işletmenizde brc şartları ve prosedürleri kapsamında incelemelerde yapacaktır. Baş denetçilerimiz tarafından hazırlanacak raporun olumlu sonuçlanması doğrultusunda kuruluşunuza Brc Belgelendirilmesi yapılacaktır.

Kuruluşumuzun sunduğu bu belgelerin yanı sıra Kosher, İyi Tarım Uygulamaları, PAS 220, FSSC 22000, Organik Tarım, Globalgap, Brc Consumer Products, SQF belgelerinin danışmanlık hizmetlerini de vermekteyiz.

Marka Tescil ve Patent Tescil işlemleriniz için www.sistempatent.com.tr sayfasına bakınız.