- İso Belgesi İçin Nereye Başvurulur? Paylaş

‘‘İso; Ülkeler arası Standartlar Organizasyonu'nun kısaltılmış şeklidir. 1947 senesinde kurulmuş olmak ile birlikte, İsviçre'nin Cenevre Şehri bu organizasyonun merkezidir. İso belgesi; Hizmet alanının farklı sektörlerinde faaliyette olan işletmelerin belirli bir standarda uygun olarak hizmet sunduklarının ispatında bulunan ve alanlarında yetkinliğinin bulunduğunu belirten bir belgedir. İso örgütü nezdinde yazılan standartlara göre belgelendirme işlemlerinin tümüne iso belgesi ismi verilir. İso belgesi için nereye başvurulur?; sorusuna verilecek ve kaliteli hizmetten verim alabileceğiniz tek adres Sistem Kalite belgelendirme ve test danışmanlığı kuruluşudur. Sistem Kalite belgelendirme ve test danışmanlığı kuruluşu olarak Türkiye’nin 4 bir yanında, 81 vilayetinde İso belgesi için başvuru yapabileceğiniz ofislerimiz bulunmaktadır. ’’

İso belgesi için nereye başvurulur şeklinde bir sıkıntı yaşıyorsanız bu konuda pek çok ilde kalite belgelendirme ofislerimiz ile sizlere hizmet vermekteyiz.  Bu kapsamda en çok tercih edilen iso 9001, iso 22000, iso 27000 ve daha pek çok kalite belgelerini sizlere sunan iso belgesi İzmir, iso belgesi Ankara, iso belgesi İstanbul, iso belgesi Adana, iso belgesi Eskişehir, iso belgesi Bursa, iso belgesi Konya, iso belgesi Kayseri ve iso belgesi Antalya kalite belgelendirme danışmanlık ofislerimizlerimiz bulunmaktadır. Bu ofislerimiz aracılığıyla uzman personellerimiz sizleri yönlendirecek böylelikle etkin ve verimli hizmet ile başarılı sonuç elde edebileceksiniz. 

İso belgesi için nereye başvurulur? herhangi bir akreditasyon kuruluşu tarafından yetkilendirilmiş olan tarafsız ve bağımsız kuruluşlara İso Belgesi için başvurulacak firmalar yada İso belgelendirme kurularına müracaat edilebilir. Sistem Kalite belgelendirme ve test danışmanlığı kuruluşu olarak, Türkiye’nin tüm illerinde temsilcilik ofislerimiz ile profesyonel yöneticilerimiz ve ekibimiz ile hizmet vermekteyiz. İso belge için başvuruda bulunarak Ürün belgelerine, Gıda belgelerine, Kalite belgelerine ve Sistem belgelerine sahip olabilirsiniz.

‘‘İso Belgesi Kapsamında Sistem Kalite Belgelendirme ve Test Danışmanlığı Kuruluşumuz 1999’dan günümüze bilgilendiriyoruz, belgelendiriyoruz… ’

İso belgesi kavramından söz edilirken; İso 9001, İso 14001, İso 22000, OHSAS 18001 gibi yönetim sistemi belgeleri ifade edilmek istenmektedir. İso belgesi kavramı en çok İso 9001 için kullanılmaktadır. İso 9001, dünya genelinde en çok rağbet gören ve işletmeler nezdinde en fazla oranda sahip olunan bir belge özelliğindedir.

İso belgesi için başvuracağınız kurumun;

  • İso belgesi, ilk önce bir İso danışmanlık hizmeti veren İso Belgesi Sistem Kalite Belgelendirme Ve Test Danışmanlığı kuruluşumuzdan hizmet alarak İso standardına uygun şekilde sistemin kurulması sonrası İso belgelendirme kuruluşumuza müracaat edilir.
  • Herhangi bir akreditasyon kurumundan akreditasyonu yapılmış olan ve Akreditasyonu devam eden bir kuruluş olması gerekir. 
  • Akreditasyon uyarında bağımsız ve tarafsız olması gerekir.

Sistem Kalite Belgelendirme Ve Test Danışmanlığı Kuruluşumuzun tüm bu özellikleri taşıdığı için doğru yerdesiniz.

İso belgesi 

  • Değişik ülkeler arası şirketler ile iş ortaklığının gerçekleşmesi
  • Komiteler vasıtası ile üretimi gerçekleşen bilginin paylaşılmas
  • Ülkesel manada meydana getirilmiş standartlar adına uyum oluşturmak
  • Değişik yada yeni standartların meydana getirilmesine temel hazırlamak
  • Taraf olan kuruluşların onayda bulunması ile ortak standartlar hazırlanması
  • Global ürün, hizmet alış verişine katkıda bulunmak ürün ve hizmetlerin ticaretini basit duruma getirm
  •  İso belgesi için müracaatta bulunmanız için bir takım evraklar gerekmektedir. Genellikle bu müracaatla İso 9001 için yapılmaktadır. Bu evrakları alt kısımda derledik.

Her işletmede bulunması gereken;

Bu belgelerinde haricinde eğer kuruluşun bir resmi kurum yada kuruluştan yasal yönetmelik kapsamında izin yada yetki almasına ihtiyaç duyuluyor ise izin veya yetki belgesi. 

Marka Tescil ve Patent Tescil işlemleriniz için www.sistempatent.com.tr sayfasına bakınız.