- ISO 50001 Enerji Yönetimi Sistemi Nedir ? Paylaş

ISO 50001 Enerji Yönetimi Sistemi Nedir?

ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi, tüm enerji çeşitlerini kapsamına alır. Bu standardt, firmaların veya kuruluşların enerji verimliliğini artmak adına gerek duyulan aşama ile sistemleri hazırlamalarını, uygulamaya koymalarını ayrcıa sürdürülebilirliğini sağlamaktır.

ISO 50001  yani enerji yönetimi sistemi, güvenlikten, üretim, verimlilik ve miktarından, çevresel yetkinliklerden taviz verilmeden enerjinin kaliteli kullanımını işaret eder . Enerji Yönetim Sistemi Standardı, firmaların tümünün etkin ve verimli enerji yönetimine, masrafların indirgenmesine aynı zamanda da çevreye karşı duyarlılığa teşvikte bulunur. 

ISO 50001 belgesi yani enerji yönetim sistemi, firmaların aksiyon koordinelerini meydana getirmelerini sağlarken, enerji sarfiyatını minimize etmek için amaç belirlenmesini ve enerji performans göstergelerini meydana getirilmesini sağlamaktadır. Enerji performansını artırmak adına ise iyileştirme imkanlarının belirlenmesini, önceliklendirilmesini aynı zamanda kaydedilmesini sağlamaktadır. Bununla birlikte enerji türü ne olursa olsun; daha verimli, daha sürdürülebilir enerji sarfiyatı şeklinde devamlı iyileştirme için ihtiyaçlar üzerine şartları koymaktadır.

Enerji yönetim sistemi konusunda daha ayrıntılı bilgi almak için Sistem Kalite Iso 50001 belgelendirme ve test danışmanlığı kuruluşumuza müracaat ediniz.

Marka Tescil ve Patent Tescil işlemleriniz için www.sistempatent.com.tr sayfasına bakınız.