- GLOBALGAP Su Ürünleri Standardı Neleri İçerir? Paylaş

GLOBALGAP Su Ürünleri Standardı Nedir ?
GLOBALGAP su ürünleri standardı, gıda güvenliği, hayvan refahı, işçi, iş sağlığı ve güvenliği, çevre ve ekolojik bakım, legal uygunluk prensiplerini belirler. GLOBAL GAP Su Ürünleri Standardı su ürünleri modülü ile  kabuklular, yumuşakçalar ve bütün yüzgeçli türler için geçerlidir. Bu tarım, işleme, hasat, anaç, fidan ve yem tedarikçileri ile tüm üretim halkalarını kapsamaktadır.    

 

Su ürünleri imalatçıları da güvenilir tedarikçilerden su tarımı ile kuluçka düzeyinde gerçekleştirilen bileşik beslenme kaynağını gerektirmektedir. GLOBAL G.A.P veritabanlı bir ülkeyi seçmeniz gerekmektedir.

 

Standart GLOBALGAP halkası, çiftlikten üreticilerden perakendecilere kadar bütün üretim ve tedarik halkası boyunca ürününüzün durumunu belirleyerek şeffaflığını ve bütünlüğünü yüksek seviyede tutar. GLOBAL GAP hakkında daha fazla bilgiyi Sistem Kalite belgelendirme şirketimizden temin edebilirsiniz.

 

GLOBALGAP IFA Su standardı, birincil üretim sektöründe mamulün güvenliğini sağlamanın yanı sıra, çiftçilik uygulamalarının da sürdürülebilirliğini sağlayan dünya genelinde tanınan bir standarttır. Standardı yönetmek ve bir diğer halkaya dahil etmek, profesyonel ortaklar arasındaki iyi tarım uygulamalarına geçilmesi için kullanılır. 2011 senesinde piyasaya standardın son sürümü olan Entegre Çiftlik Güvencesi (IFA) ile bütün çiftlik uygulamaları, genel bir modüle dahil edilerek farklı modüllerden oluşan bir ana üs kapsamı (su ürünleri taban) şeklinde meydana gelmiştir. Yetiştiriciliğin taban modülü olan sürüm, yumuşakçalar, kabuklular ve tüm yüzgeçli balık çeşitlerinde gerçekleştirilebilir. Yetiştiricilikte standart sertifikalı ürünün bütün tarım aşamalarını kapsayan tarihten itibaren anaç, yumurta veya balık gibi işlenmemiş ürünler üretim sürecine dahil edildi. Bu ürünler aynı zamanda işlenmiş olan mamulün izlenebilirliği bakımından standartta bulunan aynı üretim süreci dahilinde işlenir.

 

Yetiştiricilik için GLOBAL GAP, IFA standardına ve GFSI teyitli bütün tedarik halkalarını içine alan BRC ve IFS gibi diğer gıda güvenliği standartlarına kadar bağlantı gerçekleştirebilirler. GLOBAL GAP  IFA - Su ürünleri standartlara odaklanır.

 

» Tüketicilerinve Çiftçinin güvenliği ve sağlık
» Üretim ve Ürün  kayıtlarının İzlenebilirlik
» kimyasal maddelerin ve tıbbi girdiler
» Hayvan refahı
» Kaliteli kaynakları kullanımı
» Çevre
» Ülkeler arası ve yerel düzenlemelere uyum

 

Ticaret, toplama, ulaşım, depolama ve işleme için gözetim GLOBALGAP halkası (CoC), gönüllülük esasına bağlı üretilen ürünler, çiftlikte kapalı şekilde satışa sunulur ve ürün üzerindeki legal mülkiyet hakkı tarafsız  kesim tarafından incelenir.İzlenebilirliği kapsayan içerik, son tüketiciye ve nihai müşteriye satış noktasında sunulur.Bu standartın, belgeli ve belgesiz balıkların, birbirleriyle karışmasını engellemek için tanımlanması gerekmektedir. Su Ürünleri standardı, GLOBAL GAP IFA onaylı tüketicilerin güvenli ve sürdürülebilir gıda emniyetindeki yükselen talep, su ürünleri üreticilerinin gereksinimlerine göre imal edilmek adına sertifikasyon için temel motivasyonları sürdürülebilir bir biçimde gıda ve onların tedarikçilerinin incelenmesinde, perakendecilerin güvenilir bir aracıya ihtiyacı vardır.

Marka Tescil ve Patent Tescil işlemleriniz için www.sistempatent.com.tr sayfasına bakınız.