- Japanese Pal Belgesi Önemi Paylaş

 

‘‘ Japanese Pal Belgesi, Tıbbi cihaz üreticiler için Japonya dışında kalan bölgelerde iş yapan üretici kuruluşlar pek çok problemler yaşamaktadır. Bunlardan birisi ise Japonya Farmasotik Yasası ile Japonya’da Tıbbi Cihaz üreten kuruluşları adına hazırlanan bir belgedir. ’’  

 

Kendi ülkeniz dışına diğer bir ülkede faaliyet göstermek zor ve birçok zorluklarla karşılaşabilirsiniz. Yasalara uygunluk ise en zorlu süreçlerden birini arz edebilir. Sistem Kalite belgelendirme ve danışmanlık kuruluşu olarak Japonya İlaç İlişkiler yasası (PAL) ile yardımcı olabilmekteyiz.

 

JPAL Belgesinin önemi, ihtiyaçların uyumlaştırılması ve Küresel Uyumlaştırma Görev Gücü rehberlik belgelerini kapsayan bazı taleplerin çakışmalarını azaltmaktır. 2003 normuna: Bu ISO 13485 dayalı kalite yönetim sistemleri (KYS) ihtiyaçlarını  kapsamaktadır.

 

Sistem Kalite belgelendirme ve danışmanlık kuruluşu olarak Japon Sağlık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına kaydımız bulunmaktadır. Bu sebeple,  size tıbbi cihaz kontrol JPAL Belgesi sunma yetkisini sahibiyiz.

 

Japanese Pal Belgesi hakkında SİSTEM KALİTE belgelendirme ve danışmanlık kuruluşu olarak çeşitli danışmanlık hizmetleri sunmaktayız. Bu kapsamda Japanese Pal Belgesi hususunda daha ayrıntı bilgi sahibi olmak için, SİSTEM KALİTE belgelendirme ve danışmanlık kuruluşu olarak tecrübeli yönetici ve personellerimiz ile her zaman yanınızdayız.

Marka Tescil ve Patent Tescil işlemleriniz için www.sistempatent.com.tr sayfasına bakınız.